Çifti i çuditshëm: Në një shtëpi me ariun gjigant

Çifti i çuditshëm: Në një shtëpi me ariun gjigant

Një çift bashkëshortor nga Rusia, kanë zgjedhur një kafshë të pazakontë që ta mbajnë në shtëpi si manar.

arusha01

Svetlana dhe Yurly Panteleenko jetojnë me ariun që peshon afro 140 kilogramë.

arusha03

Ata e kanë adoptuar Stephanin kur ai i kishte vetëm tre muaj, dhe për 23-vite me radhë janë kujdesur për të, transmeton Telegrafi.

arusha05

 

E, kujdesi për një gjigant si ky nuk është i lehtë, sepse ai i ha nga 25 kilogramë peshq në ditë, shumë perime dhe shumë vezë.

arusha06

Madje, ata e kanë përshtatur shtëpinë e tyre të vogël, që ariu i gjatë mbi dy metra, të ndihet sa më komod.

arusha07

Pos lojërave që bëjnë në kopsht, ata shtrihen së bashku në divan, për të përkëdhelur dhe shikuar programet televizive.

Previous Gruevski: Vendosa që për momentin të mos kthehem në postin e kryeministrit
Next Kryetari i Këshillit Gjyqësor në takim me përfaqësuesit e administratës gjyqësore

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Ramos mungon një muaj: Takimet që do i humbet spanjolli, në mesin e tyre dhe një derbi

Mbrojtësi i Spanjës, Sergio Ramos, është detyruar të largohet para kohe në takimin ndaj Kombëtares së Shqipërisë, e gjitha kjo për shkak të një lëndimi në gju. Sipas raporteve të

Uncategorized 0 Comments

Draxler tek Juventus

Kampionët e Italisë, Juventus janë duke kaluar nëpër një formë fantastike. Por dëshira e skuadrës italiane është ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve dhe për këtë dëshirojnë lojtarë cilësorë.

Uncategorized 0 Comments

Çmenduri nga PSG, të gatshëm ta paguajnë klauzolën e Neymarit

Kampioni i Francës Paris Saint-Germain është e gatshme që në afatin kalimtar të verës të bëjë transferimin më të shtrenjtë në histori të futbollit duke paguar klauzolën e Neymarit. L’Equipe

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply