Archive

Kuriozitete 0 Comments

Në këtë ishull turistik është e ndaluar të pihet në rrugë, qoftë edhe një shishe me ujë

Ishulli Ibiza që ndodhet në afërsi të Valencias së Spanjës, është një vend i famshëm turistik, ku shkojnë të rinj nga tërë bota. Por, autoritetet në San Antoni, e kanë

Nano Tech 0 Comments

Kjo është supervetura e “prodhuar” nga duart e një gjilanasi!

Në adresë të Telegrafit kanë ardhur disa fotografi dhe një video, në të cilat shihet një veturë luksoze. Sipas lexuesit që ka dërguar pamjet, bëhet fjalë për një veturë të

Showbiz 0 Comments

Capital T publikon bashkëpunimin me Granit Dergutin

Capital T sapo ka publikuar videoklipin e tij më të ri në bashkëpunim me këngëtarin Granit Derguti. “Thirrem telefon” mban titullin kënga, e cila është me tekst dhe muzikë nga

Maqedoni 0 Comments

Këshilli Opozitar: Më 9 Maj protestohet vetëm shqip dhe vetëm me flamur shqiptar!

Këshilli Opozitar – që është organizator i protestës së 9 Majit, njofton se protesta e paralajmëruar do të jetë protestë shqiptare, me flamurë kombëtarë dhe nuk do të bashkohet me

Maqedoni 0 Comments

Ja kush është Beyonce e Maqedonisë

Gazeta londineze për biznes dhe ekonomi “Financial Times” me titullin “Gruaja luftëtare nga qyteti i vogël po dridh elitën maqedonase” e përshkruan prokuroren speciale Katica Janeva si “kamxhik për elitën

Nano Tech 0 Comments

Samsung e lanson zyrtarisht Gear 360

Siç ishte planifikuar, Samsung ka lansuar kamerën e saj të re Gear 360. Pajisja tani është në dispozicion në Korenë e Jugut fillimisht – por e njëjta do të jetë

Uncategorized 0 Comments

Dardan Zenunaj i stuhishëm, mund boksierin meksikan

Boksieri kosovar i kategorisë super-pendël, Dardan Zenunaj ka fituar meçin e mbrëmshëm kundër meksikanit Naciff Castillo.Zenunaj ka shënuar fitore pas zhvillimit të gjashtë raundeve, aq sa ishte meçi, me vendim

Maqedoni 0 Comments

“Sheshi Skënderbeu”, zvarriten punimet

Kaosi në trafik për shkak të ndërtimit të sheshit “Skënderbeu” në Shkup do të vazhdojë edhe për muaj të tërë. Punimet ndërtimore po realizohen me tempo shumë të ngadalësuar dhe

Maqedoni 0 Comments

Maqedonia e shënon Ditën ndërkombëtare të punës

Dita ndërkombëtare e punës që tradicionalisht festohet për nder dhe përkujtim të luftës së punëtorëve për avancimin e të drejtave të tyre, sot do të shënohet edhe në Maqedoni. Lidhja