Dimitriev: Qeveria aktuale është politike, e jo teknike

Dimitriev: Qeveria aktuale është politike, e jo teknike

Kjo Qeveri është politike, nuk është Qeveri për zbatimin e zgjedhjeve sepse nuk ka datë për mbajtjen e tyre dhe ne jemi të përqëndruar në realizimin e programit, deklaroi kryeministri Emil Dimitriev pas vizitës së sotme në Agjencinë për Mbështetje Financiare të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

“Nuk e di pse ende shfrytëzohet termi qeveri teknike. Ligji është shumë i qartë ­ qeveri teknike, gjegjësisht qeveri për zbatimin e zgjedhjeve formohet 100 ditë para zgjedhjeve. Në periudhën para dhe pas, funksion qeveria politike e koncentruar në realizimin e programit me të cilën e ka fituar mandatin”, tha Dimitriev duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

Previous Vazhdon debati për propozimin për impiçment të presidentit Ivanov
Next Ndryshon data e publikimit të albumit të MC Kreshës dhe Lyrical Son, vjen më herët se është planifikuar

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Mot me diell dhe me vranësira mesatare

Moti  në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe me erë të dobët jugore. Pasdite është e mundur paraqitje e izoluar e shiut të shkurtër me bubullima

Maqedoni 0 Comments

Ja kush është Beyonce e Maqedonisë

Gazeta londineze për biznes dhe ekonomi “Financial Times” me titullin “Gruaja luftëtare nga qyteti i vogël po dridh elitën maqedonase” e përshkruan prokuroren speciale Katica Janeva si “kamxhik për elitën

Maqedoni 0 Comments

Zaev nesër në Berlin, takim me Merkelin

Kryeministri Zoran Zaev do të takohet nesër në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi është në suaza të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të udhëhequr nga Zaev në Gjermani.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply