Dimitriev: Qeveria aktuale është politike, e jo teknike

Dimitriev: Qeveria aktuale është politike, e jo teknike

Kjo Qeveri është politike, nuk është Qeveri për zbatimin e zgjedhjeve sepse nuk ka datë për mbajtjen e tyre dhe ne jemi të përqëndruar në realizimin e programit, deklaroi kryeministri Emil Dimitriev pas vizitës së sotme në Agjencinë për Mbështetje Financiare të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

“Nuk e di pse ende shfrytëzohet termi qeveri teknike. Ligji është shumë i qartë ­ qeveri teknike, gjegjësisht qeveri për zbatimin e zgjedhjeve formohet 100 ditë para zgjedhjeve. Në periudhën para dhe pas, funksion qeveria politike e koncentruar në realizimin e programit me të cilën e ka fituar mandatin”, tha Dimitriev duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

Previous Vazhdon debati për propozimin për impiçment të presidentit Ivanov
Next Ndryshon data e publikimit të albumit të MC Kreshës dhe Lyrical Son, vjen më herët se është planifikuar

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Përfaqësuesi gjerman Hajndëll sot në Shkup, a do të zgjidhet kriza politike?

I dërguari special i Gjermanisë për Maqedoninë dhe njëkohësisht ambasador në Vjenë, Johanes Hajndëll, sot dhe dhe nesër do të qëndrojë në Shkup, ku do të bisedojë me përfaqësuesit e

Maqedoni 0 Comments

Seancë e re gjyqësore për rastin “Transportuesi”

Në Gjykatën Penale për sot është caktuar gjykimi për rastin “Transportuesi”, lëndë në dorën e Prokurorisë Speciale Publike. Në këtë lëndë, të akuzuar janë ish-kryetari i komunës së Manastirit, Vlladimir Taleski

Maqedoni 0 Comments

BE: Jemi të gatshëm të ndihmojmë për ballafaqim me pasojat nga moti i ligë

Bashkimi Evropian sonte tregoi gadishmëri që t’u ndihmojmë autoriteteve të Maqedonisë në ballafaqimin me pasojat nga moti i ligë në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës. “Në këto momente të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply