Ndryshon data e publikimit të albumit të MC Kreshës dhe Lyrical Son, vjen më herët se është planifikuar

Ndryshon data e publikimit të albumit të MC Kreshës dhe Lyrical Son, vjen më herët se është planifikuar

Korriku ishte muaji paralajmërues për albumin “Rapsodët n’rap t’sotit” të Mc Kreshës dhe Lyrical Son.

Megjithatë, adhuruesit e muzikës së dyshes nuk do të duhet të presin edhe një muaj pasi kanë ndryshuar datat. Ata ekskluzivisht për emisionin Express të KTV-së, kanë bërë të ditur që data e publikimit të këtij albumi është 10 qershori.

“Nuk do të duhet të presin edhe një muaj të gjithë ata që janë në pritje të këtij albumi, madje po ju tregojmë që me 10 qershor ai do të bëhet publik”, është shprehur Mc Kresha.

Përveç Kosovës, albumi “Rapsodët n’rap t’sotit”, do të jetë i shpërndarë në shumë vende të botës si: Gjermani, Zvicër, Amerikë etj.

 

Festimi e Kresha prej kohësh janë duke punuar për këtë projekt, shpenzimet e të cilit prekin shuma marramendëse të të hollave.

“E kemi thënë gjithmonë që muzikën nuk e kemi bërë asnjëherë për përfitime materiale po nga dashuria që kemi për të”, tha ndër të tjerash Lyrical Son.

Albumi “Rapsodët n’rap t’sotit” është realizuar në Gjermani, ndërsa për detaje të tjera mund ta ndiqni një intervistë më ndryshe të dhënë për emisionin Express, të premten nga ora 20:00.

Përveç muzikës, Festimi flet po ashtu edhe për vajzën e tij dhe ndjenjën e të qenit prind.

Previous Dimitriev: Qeveria aktuale është politike, e jo teknike
Next Robert Berisha bleu të drejtën e këngës “MIA” (Video)

About author

You might also like

Showbiz 0 Comments

Etnon dhe Genta të pandalshëm, prekin 10 milionshin (Video)

Megjithë publikimin e shumë projekteve të reja muzikore pas saj, kënga “Shake it” vazhdon të mbajë primatin si kënga më e ndëgjuar e momentit. Bashkëpunimi mes grupit Etnon dhe Genta

Showbiz 0 Comments

‘Llukmani’ në një projekt ndryshe jashtë “O Sa Mirë”, së bashku me grupin Lloch sjellin parodinë “Avdushi”

Grupi “Lloch” kanë sjellë projektin e tyre më të ri muzikor. Edhe kësaj radhe, vjen një parodi e cila pasqyron realitetin e hidhur në të cilin jetojmë. Pjesë e projektit

Showbiz 0 Comments

Fjolla Morina së shpejti me këngë të re, a do të konkurrojë në “Kënga Magjike”? (Foto)

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, së fundmi është mjaft e angazhuar me spektaklit “Dance with me 3”, ku nga java në javë po sjell performanca nga më të ndryshmet. Por,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply