Kjo fotografi pas sulmit në Stamboll do t’iu mbushë sytë me lot (Foto)

Kjo fotografi pas sulmit në Stamboll do t’iu mbushë sytë me lot (Foto)

Sulmi terrorist në aeroportin ‘Ataturk’ në Stamboll të Turqisë ka shokuar të gjithë.

Qytetarë nga gjithë Stambolli dhe Turqia janë mbledhur rreth aeroportit duke pritur informacione për fatin e familjarëve të tyre.

Një fotografi e shpërndarë në Twitter nga gazetarja e New York Times, Ceylan Yeginsu, ka filluar të shpërndahet me të madhe.13523796_10154390306635513_1427504063_o

E gjitha kjo pasi qytetarë nga e gjithë bota janë bashkuar dhe janë vënë në përkrahje morale me popullin turk dhe familjet që janë prekur nga ky akt terrorist.

Përveç kësaj një foto tjetër prekëse tregon një fëmijë, me gjasë të plagosur i cili me gjasë po dërgohej për të marrë trajtim shëndetësor, tansmeton Telegrafi.

 

 

Previous Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin terrorist në Stamboll
Next Moti sot në Maqedon

About author

You might also like

Turqia diskuton heqjen e imunitetit për deputetët

Një komision parlamentar në Turqi ka nisur të shqyrtojë një propozim të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim, e cila ka pushtetin, për t’iu hequr ligjvënësve imunitetin nga ndjekja penale. Ky

Dubai me rekord të ri: Një rrokaqiell më i lartë se Burj Khalifa (Foto)

Kompania për ndërtimin dhe menaxhimin e pasurive të patundshme, Emaar nga Dubai, do të ndërtojë një rrokaqiell të ri që do të tejkalojë lartësinë e Burj Khalifa – aktualisht ndërtesa

SHBA armatoset deri në ‘dhëmbë’, strategjia për t’iu përgjigjur kërcënimit ruso-kinez

Duke cituar kërcënimet në rritje nga Kina dhe Rusia, Pentagoni pretendon një rritje të madhe të shpenzimeve ushtarake për vitin 2019 dhe i kërkoi Kongresit që të miratojë një buxhet

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply