Kjo fotografi pas sulmit në Stamboll do t’iu mbushë sytë me lot (Foto)

Kjo fotografi pas sulmit në Stamboll do t’iu mbushë sytë me lot (Foto)

Sulmi terrorist në aeroportin ‘Ataturk’ në Stamboll të Turqisë ka shokuar të gjithë.

Qytetarë nga gjithë Stambolli dhe Turqia janë mbledhur rreth aeroportit duke pritur informacione për fatin e familjarëve të tyre.

Një fotografi e shpërndarë në Twitter nga gazetarja e New York Times, Ceylan Yeginsu, ka filluar të shpërndahet me të madhe.13523796_10154390306635513_1427504063_o

E gjitha kjo pasi qytetarë nga e gjithë bota janë bashkuar dhe janë vënë në përkrahje morale me popullin turk dhe familjet që janë prekur nga ky akt terrorist.

Përveç kësaj një foto tjetër prekëse tregon një fëmijë, me gjasë të plagosur i cili me gjasë po dërgohej për të marrë trajtim shëndetësor, tansmeton Telegrafi.

 

 

Previous Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin terrorist në Stamboll
Next Moti sot në Maqedon

About author

You might also like

Shpërthim tjetër në Bruksel, kësaj radhe në stacionin e trenave (Foto)

Në stacionin e trenave në Bruksel, ka ndodhur një shpërthim tjetër.Vendi i shpërthimit është afër institucioneve të BE-së.   Pak orë më parë ndodhën dy shpërthime të njëpasnjëshme në aeroportin 

​Kriza në Siri OKB: Rusia dhe SHBA të ndihmojnë në bisedimet për paqe

I deleguari special i OKB-së për zgjidhjen e konfliktit të Sirisë, Staffan De Mistura, i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë që të përdorin influencën e tyre në

Clinton, Trump fitues në Nju York

Rrjetet televizive amerikane parashikojnë biznesmenin Donald Trump si fitues të garës republikane në shtetin e Nju Jorkut. Votat janë ende duke u numëruar, por sipas parashikimeve, kandidati miliarder duket të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply