Një ditë pas marrëveshjes, partitë ngecin në lidhje me Listën Zgjedhore

Një ditë pas marrëveshjes, partitë ngecin në lidhje me Listën Zgjedhore

Një ditë pas marrëveshjes partitë kanë ngecur rreth detajeve në lidhje me Listën Zgjedhore, njofton Portalb.

Koordinimi në Kuvend në të cilën duhej të precizohet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor në mëngjesin e sotëm dy herë u ndalua, më pas deputetët ikën mbledhje punë në Ministrinë e Drejtësisë.

Jo-zyrtarisht, “Tv Telma” mëson se problem kanë bërë disa deputetë të BDI-së të cilët janë ankuar se nuk e kanë parë ligjin dhe se Artan Grubi vetë e ka nënshkruar marrëveshjen.

Vërejtje ka edhe nga ana e partisë opozitare LSDM, por ende nuk ka detaje të caktuara se për çfarë saktë janë ato vërejtje.

Përndryshe, afati për sjelljen e ndryshimeve ligjore në Kodin Zgjedhor kalon sot. /Portalb

Previous LAMM: Të udhëtohet në orët e mëngjesit dhe mbrëmjes për shkak të temperaturave të larta
Next James tregon se ku do të luaj në sezonin e ri

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

KH: Refugjatëve mysliman në Gjevgjeli po u shpërndahet mish derri

Problemi më i madh në kampin në Gjevgjeli paraqitet me shpërndarjen e ushqimit, njofton TV21. Nga para do kohësh, organizatave jo qeveritare dhe humanitare iu është ndaluar që të shpërndajnë ushqim,

Maqedoni 0 Comments

IHPQM dhe QDZH: SHBA dhe BE të dalin me vlerësim për zgjedhjet e 5 qershorit në Maqedoni

Instituti për Hulumtimin e Politikave dhe Qeverisjes së mire dhe Qendra për Demokraci dhe Zhvillim në Maqedoni kërkojnë që përfaqësuesit e SHBA-së dhe BE-së të dalin me vlerësim të përbashkët

Maqedoni 0 Comments

Për ajër të shëndetshëm, në shtëpinë tuaj

Me pastruesit e ajrit fitoni deri në 97% ajër më të pastër! Mësoni të gjitha dobitë dhe ku mund t’i bleni Me fillimin e vjeshtës dhe përgaditjes për sezonën e

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply