Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)

Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)

Para shtatë vitesh, kompania VW la lansuar veturën e parë SUV, që është një model praktik dhe sportiv në të njëjtën kohë.

Tani, prodhuesi gjerman ka vendosur që ta rikthejë këtë makinë gjatë vitit 2017, transmeton Telegrafi.

Dashamirët e Golfit, do t’i gëzohen këtij modeli sepse do të vijë me një numër të madh të mundësive të reja dhe shumë lehtësira.

Me një gjatësi që arrin 4.9 metra, ky SUV do të ketë vend të mjaftueshëm për akomodim dhe për vendosjen e motorëve më të fuqishëm, se sa paraardhësit e tij.

Nën kapak do të ketë motorin 1.8-litër me katër cilindra, ndërsa do të lëvizë me 140-kuaj fuqi.

Duke u bazuar në burime jozyrtare, VW Golf SUV pritet të kushtojë rreth 25 mijë dollarë. /Telegrafi

 

Previous Man Hee Lee nderohet me çmimin “Mahatma Gandhi për paqë pa dhunë”
Next (VIDEO) NJË PERSON HUMB JETËN NË HASANBEG, DYSHOHET EDHE PËR TË TJERË

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Samsung prezanton Galaxy S9 me një kamerë të fuqishme

Samsung në Kongresin ‘Mobile World 2018’ publikoi telefonin e radhës Galaxy S9, kompania që pretendon se bashkë me Galaxy S9+, janë telefonat e mençur që transformojnë mënyrën se si njerëzit

Uncategorized 0 Comments

Locating Antivirus just for Android Antivirus Android

The without cost model is definitely the bit common which is definitely alright in the event you should just have a specific thing straightforward in order to scan your own

Uncategorized 0 Comments

Chelsea refuzoi 75 milionë funte për Courtois

Chelsea ka refuzuar një ofertë prej 73 milionë funtesh për Thibaut Courtois të Real Madridit. Evening Standard raporton se reprezentuesi belg dëshiron të kthehet në La Liga, ku ka kaluar

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply