Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)

Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)

Para shtatë vitesh, kompania VW la lansuar veturën e parë SUV, që është një model praktik dhe sportiv në të njëjtën kohë.

Tani, prodhuesi gjerman ka vendosur që ta rikthejë këtë makinë gjatë vitit 2017, transmeton Telegrafi.

Dashamirët e Golfit, do t’i gëzohen këtij modeli sepse do të vijë me një numër të madh të mundësive të reja dhe shumë lehtësira.

Me një gjatësi që arrin 4.9 metra, ky SUV do të ketë vend të mjaftueshëm për akomodim dhe për vendosjen e motorëve më të fuqishëm, se sa paraardhësit e tij.

Nën kapak do të ketë motorin 1.8-litër me katër cilindra, ndërsa do të lëvizë me 140-kuaj fuqi.

Duke u bazuar në burime jozyrtare, VW Golf SUV pritet të kushtojë rreth 25 mijë dollarë. /Telegrafi

 

Previous Man Hee Lee nderohet me çmimin “Mahatma Gandhi për paqë pa dhunë”
Next (VIDEO) NJË PERSON HUMB JETËN NË HASANBEG, DYSHOHET EDHE PËR TË TJERË

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

HTC 10 – shfaqet video zyrtare e telefonit

Tani që HTC zyrtarisht e ka lansuar modelin e ri të saj të telefonit – HTC 10, nuk ka vonuar shumë për të bërë publike edhe karakteristikat kryesore të këtij

Nano Tech 0 Comments

McLaren 570 S Coupe merr çmimin “Më i mirë i më të mirëve” (Foto)

Modeli 570S Coupe i kompanisë McLaren ka fituar çmimin prestigjioz Red Dot Award, Product Desing 2016, i cili quhet “Red Dot: Best of the Best”, për dizajn dhe cilësi. Ky

Nano Tech 0 Comments

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht në javët e ardhshme. Por së

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply