Pas vërshimeve, BE e gatshme të ndihmojë Maqedoninë

Pas vërshimeve, BE e gatshme të ndihmojë Maqedoninë

Bashkimi Evropian ka treguar gatishmëri që t’i ndihmojë autoriteteve të Maqedonisë në ballafaqimin me pasojat nga moti i ligë në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës.

“Në këto momente të rënda, BE është e gatshme t’u ndihmojë autoriteteve përmes mekanizmit për mbrojtje civile të Unionit, nëse një ndihmë e tillë është e nevojshme”, theksohet në kumtesën e delegacionit të Bashkimit Evropian në Shkup.

BE u shprehë ngushëllime familjeve që i kanë humbur të dashurit e tyre gjatë vërshimeve duke shfaqur shpresën për shërim sa më të shpejtë të të gjithë të lënduarve.

Previous Gjasa për reshje te shiut edhe gjatë ditës së sotme
Next BE: Jemi të gatshëm të ndihmojmë për ballafaqim me pasojat nga moti i ligë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Numri i firmave në Maqedoni zvogëlohet – shtohet ndihma shtetërore!

Madje 98% e firmave në vend bëjnë pjesë në grupin e firmave mikro dhe të vogla, ku janë të punësuar 61% e numrit të përgjithshëm të të punësuarve në vend.

Maqedoni 0 Comments

“Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

“Gjorge Ivanov proklamoi se ka dorëzuar akt të përgjithshëm për të ndërprerë të gjitha procedurat penale kundër individëve nga pushteti dhe opozita, gjoja si mënyrë për të dalë nga kriza politike,

Maqedoni 0 Comments

Plenumi Studentor: Politikanët falen, studentët arrestohen

Pas arrestimit të dy anëtarëve të Plenumi Studentor gjatë protestave, nga Plenumi akuzojnë Qeverinë për drejtësi selektive, njofton RTVM2. Sipas Plenumit, presidenti fali 56 politikanë, e nga ana tjetër studentët quhen

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply