(VIDEO) NJË PERSON HUMB JETËN NË HASANBEG, DYSHOHET EDHE PËR TË TJERË

(VIDEO) NJË PERSON HUMB JETËN NË HASANBEG, DYSHOHET EDHE PËR TË TJERË

Përmbytjet morën edhe viktimën e parë në Hasanbeg, mëson TV Shenja, por ende nuk ka prononcim nga MPB-ja. Gjithashtu flitet edhe për Para pak çastesh një ekip i policisë ka arritur në Hasanbeg për t’iu dalë në ndihmë banorëve të këtij vendi.Në këto momente gjenden në Hasanbeg, raportojnë se evakuimi i banorëve ka filluar me kamionë para se të arrrijnë ekipet policore, ndërsa evakuimi ende po vazhdon. Gjithashtu  se në këto momente kanë arritur edhe ekipet e zjarrfikësve dhe ndihmës së shpejtë.

Më të rrezikuar janë banorët të clët jetojnë në lagjen “Metodija Andonov Çento”. Banorët thonë se uji u ka mbuluar katet përdhesë të shtëpive dhe të gjithë janë ngjitur në katet e sipërme.

Për TV Shenja ata thonë se prej në ora 19:00 nuk kanë edhe energji elektrike madje edhe nuk mund të komunikojnë me zyrtar te Komunës dhe Qendrën për Menaxhim me Krizat për t’u ndihmuar.

Previous Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)
Next Zyrtarisht 15 të vdekur ndërsa mbi 6 persona janë të humbur

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

21:45 – Këto janë rezultatet e fundit që KSHZ i ka publikuar (FOTO)

21:45 – KSHZ i ka përditësuar rezultatet prej zgjedhjeve të parakohshme, të cilat mund t’i shihni në formë grafike, njofton Portalb.

Maqedoni 0 Comments

MAQEDONIPEPR: Zgjedhjet të mbahen me 4 ose 11 shtator

Partia për Emancipimin e Plotë të Romëve (PEPR) thekson nga burimet e saj bën të ditur se zgjedhjet do të duhet të shtyhen, kurse Trajko Veljanoski duhet të caktojë seancë

Maqedoni 0 Comments

Festim Halili mori postin e zëvendëskryeministrit për implemenimin e MO-së

Festim Halili sot zyrtarisht e mori detyrën e zëvendëskryeministrit i angazhuar për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit nga zëvendëskryeministri i deritanishëm Musa Xhaferri. Në këtë rast, Xhaferri e njoftoi zëvendëskryeministrin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply