Zyrtarisht 15 të vdekur ndërsa mbi 6 persona janë të humbur

Zyrtarisht 15 të vdekur ndërsa mbi 6 persona janë të humbur

Prej dje perfiferia e Shkupit po përballet me një situatë të rëndë për shkak të reshjeve të dendura të shiut. Të paktën 15 persona kanë vdekur, ndërsa 6 të tjerë janë zhdukur. Ky është bilancii vërshimeve të fundit në Shkupit.

Zëdhënësja e policies, Natalija Spirova Kodriç,  konfirmoi bilancin tragjik.” Deri në orën 8.30 të mëngjesit , moti i ligë që kaploi Shkupin me rrethinë ka marrë jetën e 15 personave, ndërsa 6 rezultojnë të zhdukur” ka deklaruar Natalija Spirova Kodriç.

Viktimat janë nga Haraçina, Hasanbegu dhe Stajkovci, si vende më të goditura nga moti i ligë.

Pasojat po shihen në disa prej rretheve të Shkupi, ku më të prekur mbetet fshatrat Hasanbeg dhe Haraçinë. Reshjet e shumta paraqesin kërcënim dhe shkaktuanë përmbytje, rrëshqitje dheu dhe prishje të rrjetit elektrik. 

Dhjetëra hektarëve tokë janë përmbytur në Hasanbegë, nga reshjet e dendura të shiut. Disa nga banorët e kësaj zone janë evakuuar, pasi të paktën qindra shtëpi janë të përmbytura nga uji.
 

Previous (VIDEO) NJË PERSON HUMB JETËN NË HASANBEG, DYSHOHET EDHE PËR TË TJERË
Next Gjasa për reshje te shiut edhe gjatë ditës së sotme

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

HAPPY WEEK në “Neptun” – Lirime të mëdha dhe deri në 48 këste pa interes në të gjithë produktet!

HAPPY WEEK aksion në “Neptun” me lirime të mëdha dhe deri në 48 këste pa interes në të gjithë produktet! Prej më 15 deri më 22 Prill, konsumatorët do të

Maqedoni 0 Comments

LSDM: Asgjë s’do ta shpëtojë bandën e Gruevskit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM), ka thënë se propaganda e VMRO-DPMNE-së e paguar me paratë e qytetarëve, përmes korrierëve medialë, më kot po përpiqet ta fshehë të vërtetën përmes shpërndarjes

Maqedoni 0 Comments

Ja çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Në pajtueshmëri me vendimin më të ri të Komisioni Rregullator, EUROSUPER BS-95  do të shitet me çmim nga 62 den/l, ndërsa EUROSUPER BS-98 me çmim prej 64 den/l. Çmimi i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply