Këshilla juridike si të kompensoni mallin e humbur nga vërshimet

Këshilla juridike si të kompensoni mallin e humbur nga vërshimet

Fillojnë takimet me qytetarët nga rajonet e vërshuara të cilëve do tu mundësohet këshilla juridike për kompensimin e dëmeve, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Takimet do të mbahen sot, të mërkurën, të premten, në bashkësitë lokale në Stajkovc (10:00-13:00) dhe në Çento (13:00-14:00).

Ndihma juridike përfshinë informatat dhe këshillat për procedurën për kompensim të dëmit në pajtim me Ligjin për mbrojtje dhe shpëtim të personave nga rajonet e prekura, ndërsa do ta mundësojë Shoqata e juristëve të rinj të Maqedonisë (SHJRM).

Të gjithë personat e interesuar nga rajonet e prekura në Komunën e Gazi Babës do të mund tu drejtohen Bashkësive Lokale në oraret e definuara. /Telegrafi/

 

 
Previous Kapet me drogë 78 vjeçari në vendkalimin Tabanoc
Next Ndahet nga jeta një nga ushtarët e parë të UÇK-së në Tanushë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

PSP e merr rastin “Spiuni”?

Rasti “Spiuni” sot pritet ta merr Prokuroria Speciale. Deri te kjo ka ardhur pas mbajtjes së seancës gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, javën e kaluar, në të cilën

Maqedoni 0 Comments

Nuhiu kërkon shkarkimin e Çavkovit

jë pjesë e strukturave të MPB-së i kanë shkaktuar dëm të madh shtetit dhe vlerave demokratike. Ajo që ndodhi të enjten në Kuvend ishte një e keqe e madhe. Për

Maqedoni 0 Comments

KSHZ i publikon rezultatet e para preliminare për të gjitha njësitë (FOTO)

KSHZ I ka publikuar rezultatet e para preliminare, të cilat mund t’i shihni në formë grafike, njofton Portalb. NJËSIA ZGJEDHORE 1 NJËSIA ZGJEDHORE 2 NJËSIA ZGJEDHORE 3 NJËSIA ZGJEDHORE 4

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply