Sot minohen shkëmbinjtë në Shipkovicë

Sot minohen shkëmbinjtë në Shipkovicë

Në fshatin e Shipkovicës, në Tetovë, sot do të bëhet minimi i shkëmbinjve të cilët, pas përmbytjeve të pradokohshme janë kanosje për banorët e këtij rajoni.

Minimi do të bëhet në fund të fshatit, në lokacionin e goditur nga shirat e rrëmbyeshëm dhe vërshimet, ndërsa në të do të marrë pjesë dhe do t’i ndjekë punimet edhe ministri i Mbrojtes Zoran Jolevski.

Previous Ndahet nga jeta një nga ushtarët e parë të UÇK-së në Tanushë
Next Kur mbahet takimi i ardhshëm liderëve?

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Kryetari i Këshillit Gjyqësor në takim me përfaqësuesit e administratës gjyqësore

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski, për sot ka caktuar takim me përfaqësuesit e administratës së gjykatave dhe të  Sindikatës së punëtorëve nga drejtoria, organet e jurisprudencës dhe të shoqatave

Maqedoni 0 Comments

Maqedonia në vendin e 118 në listën për lirinë e medias në botë

Në Indeksin e publikuar të lirisë së mediave në mbarë botën, Reporterët pa Kufij, Maqedonia është renditur e 118, një vend më poshtë nga viti i kaluar, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Maqedoni 0 Comments

LSDM:Shpenzimet për fillimin e vitit shkollor sa paga minimale

LSDM­-ja opozitare sot dërgoi kritika deri te pushteti për “konceptin e arsimit falas” pasi që, siç kumtoi, shpenzimet për fillimin e vitit shkollor për një nxënës janë sa paga minimale

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply