Archive

Uncategorized 0 Comments

HTC me linjën e re të telefonave Ocean?

Gjatë ditëve të kaluara ka qarkulluar online një imazh i një telefoni HTC. Në atë kohë, mendohej se imazhi mund të jetë vetëm një koncept i krijuar nga ndonjë dizajner,

Uncategorized 0 Comments

Galaxy S8 me grafikë dhe procesor të jashtëzakonshëm

Sipas një raporti të ri nga SamMobile, thuhet se Galaxy S8 do të paketoj procesorin Exynos 8895 dhe në të njejtën kohë do të ketë të integruar çipin ARM Mali-G71

Uncategorized 0 Comments

Nesër hedhet shorti i Kupës së Kosovës

Federata e futbollit të Kosovës, ka njoftuar se nesër në zyrat e kësaj të fundit do të hedhet shorti për Kupën e Kosovës. FFK ka njoftuar se shorti do të

Uncategorized 0 Comments

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht në javët e ardhshme. Por së

Uncategorized 0 Comments

Lëndohet De Bruyne, këto janë takimet që pritet të mungojë belgu

Pas rezultateve të mira, tashmë vijnë edhe lajmet këqija për Manchester Cityn. Pep Guardiola do jetë pa Kevin De Bruyne katër javët e ardhshme. Belgu u lëndua në ndeshjen ndaj

Uncategorized 0 Comments

Guardiola nuk e ka mendjen te titulli: Vështirë të dalim në katër pozitat e para

Manchester City i Pep Guardiolës ka shkëlqyer këtë edicion, duke fituar gjashtë ndeshjet e para në Ligën Premier. Në gjashtë fitoret e para në kampionatin anglez, City ka shënuar 18

Uncategorized 0 Comments

Pepe i gatshëm për Realin në ndeshjen e ardhshme

Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe, i është kthyer punës në grup dhe duket tashmë është rikuperuar nga problemet e tij fizike. Sipas një raporti nga AS, portugezi tashmë është gati për

Maqedoni 0 Comments

Në “Alo mjek” javën e kaluar ka pasur 1.420 thirrje

Në linjën telefonike 02/15 123 për këshilla mjekësore “Alo doktor” gjatë shtatë ditëve të kaluara (nga 19 shtatori deri më 25 shtator) janë paraqitur 1.420 qytetarë, njofton MIA. Prej 15 shtatorit

SULM NDAJ NJË GRUAJE ME MBULESË DHE VAJZËS SË SAJ NË GJERMANI

Një person në qytetin Mynih të Gjermanisë ka sulmuar një grua dhe vajzën e saj me mbulesë, raporton Anadolu Agency (AA). Në deklaratën nga policia e Mynihut thuhet se një

I blen qenit tetë iPhone 7s (Foto)

Coco mund të jetë qeni më i llastuar në të gjithë botën. Kafsha e rracës Alaskan Malamute ka marrë si dhuratë nga padroni i tij i përkushtuar tetë telefona iPhone