HWPL shënon 2 vjetorin e Aleancës botërore për paqë dhe religjion

HWPL shënon 2 vjetorin e Aleancës botërore për paqë dhe religjion

 

 Organizata joqeveritare HWPL – do të festoj përvjetorin e dytë të Aleancës botërore për paqë dhe religjion.Dy vjet më parë ish presidentë dhe presidentë të shumë vendeve nëpër botë, fytyra publike dhe njerëz profesionist nënshkruan peticion për implementimin e  të drejtës internacionale për ndërprerje të luftrave, si dhe krerë të organizatave religjionare kanë nënshkruar peticionin për bashkim të religjioneve si dhe shumë organizata nga e gjith bota kanë nënshkruar petiocion pët të mbështetur këta dy lëvizje. “Me qiellin dhe
tokën si dëshmitarë, këto premtime janë bërë në sytë e Perëndisë dhe të gjithë njerëzit e botës”.

 Përvjetori do të mbahet nga data 17 deri më 19 shtatorë. Parashihet që të marrin pjes mbi 1,000 fytyra publike nga 120 shtete të botës, duke shtuar ish presidentin e Kroacisë Ivo Josipovic, Ministrin e Srilankës Wijeyadas, Rajapakshe; Presidentin e spanjës për të drejtat e njeriut dhe shumë të tjerë.

 Më 18 Shtatorë do të mbahet edhe parada në Stadiumin olimpik te Seulit e cila do të ndjeket nga 12,000 anëtrë të grupit internacional për paqë (IPYG)./vati

 

 

Previous Samsung Galaxy A8 shihet online!
Next Zhbogar: BE-ja me padurim pret që të tejkalohet kriza politike

About author

You might also like

Dubai me rekord të ri: Një rrokaqiell më i lartë se Burj Khalifa (Foto)

Kompania për ndërtimin dhe menaxhimin e pasurive të patundshme, Emaar nga Dubai, do të ndërtojë një rrokaqiell të ri që do të tejkalojë lartësinë e Burj Khalifa – aktualisht ndërtesa

SHBA armatoset deri në ‘dhëmbë’, strategjia për t’iu përgjigjur kërcënimit ruso-kinez

Duke cituar kërcënimet në rritje nga Kina dhe Rusia, Pentagoni pretendon një rritje të madhe të shpenzimeve ushtarake për vitin 2019 dhe i kërkoi Kongresit që të miratojë një buxhet

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin terrorist në Stamboll

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë, ka dënuar sulmin terrorist i cili kishte në shënjestër aeroportin ndërkombëtar Ataturk në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). Sekretari i Përgjithshëm i këtij Unioni, Ali

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply