Gjendet një bombë aeroplanësh në afërsi të fabrikës së çimentos

Gjendet një bombë aeroplanësh në afërsi të fabrikës së çimentos

Në afërsi të lagjes Pripor-Shkup, te rrethrrotullimi para lagjes së fabrikës së çimentos, gjatë gropimit dhe zgjerimit të një rruge lokale, është gjetur një bombë aeroplanësh me kalibër të madh, sipas vlerësimeve fillestare me peshë prej rreth 125 kilogramë.

Siç kumtuan nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim, në pajtim me procedurat operative standarde, DMSH me ekspertët e vet i ndërmori të gjitha masat parandaluese dhe operative.

“Është shënuar dhe mbrojtur hapësira rreth projektilit, janë njoftuar të gjitha subjektet përreth për ta braktisur terrenin, ndërsa MPB e siguron hapësirën”, thuhet në kumtesë.

Previous Garet: Pres që zgjedhjet të mbahen më 11 dhjetor
Next Pagoi 10 metra, mori vetëm 5 – Ja teknika e mashtruesit të shitësit të drunjëve

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Tabelat e reja shqipe në Shkup, përplot gabime

Vazhdon tjetërsimi i gjuhës shqipe në tabelat e rrugës në Shkup. Udhërrëfyesit janë të mbushur me gabime drejtshkrimore edhe atë vetëm në mbishkrimet që janë në shqip, shkruan Alsat-M. Nga Qyteti

Maqedoni 0 Comments

Han të enjten në Shkup, do të takohet me partitë

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, të mërkurën në mbrëmje do të arrijë në Shkup, ndërkaq të enjten do të ketë takime me partitë politike, njofton Portalb.mk. Nuk

Maqedoni 0 Comments

Veljanoski sot do t’i shpallë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski sot në mesditë do të nënshkruajë Vendim për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Paraprakisht, ashtu siç kumtoi kabineti i Veljanoskit,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply