Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Pas tërmetit të mëngjesit, edhe një tërmet këtë herë më i fuqishëm dridhi Shkupin, në ora 15.10, njofton Portalb.mk.

Sipas Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 5.1 shkallë, në thellësi prej 2 kilometra dhe ka ndodhur rreth 7 km në juglindje të Shkupit.

Tërmetin e kanë ndjerë fuqishëm edhe banorët e qyteteve të tjera në Maqedoni. Tërmeti është ndjerë në Kosovë, Shqipëri dhe Bullgari.

Ja pamja që ka regjistruar Qendra Seizmike e Shkupit.

 

Previous DREJTORI I INSTITUTIT SIZMOLOGJIK: NUK KA VEND PËR PANIK
Next 13 persona të lënduar në 11 aksidente dje në Shkup

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Zhbogar: BE-ja me padurim pret që të tejkalohet kriza politike

BE-ja me padurim pret që të tejkalohet kriza afatgjate politike përmes marrëveshjes së Përzhinës të ndërmjetësuar nga BE-ja dhe SHBA-ja dhe të pranuar nga partitë kryesore politike, me drejtime të

Maqedoni 0 Comments

MAQEDONI Gjatë festave nuk do të protestohet

Lëvizja “Protestoj” vendosi që gjatë kohës së festave të mos protestojnë, por edhe përskaj këtyre paralajmërimeve, dje një grup qytetarësh u paraqitën para zyrës së Prokurorisë Speciale Publike në qendër

Maqedoni 0 Comments

Mot me diell me temperatura të mëngjesit nën zero

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus tetë deri

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply