13 persona të lënduar në 11 aksidente dje në Shkup

13 persona të lënduar në 11 aksidente dje në Shkup

Policia e komunikacionit gjatë ditës së djeshme në rajonin e Shkupit dhe rrethinë ka kryer kontroll në gjithsej 11 aksidente komunikacioni, në të cilat lëndime më të lehta kanë marrë 13 persona, ndërsa pesë janë me dëme materiale.

SPB – Shkup për MIA-n informojnë se nga ana e policisë rrugore, janë zbuluar dhe sanksionuar një numër i madh i shkeljeve. Janë sanksionuar 29 të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, shtatë shoferë nuk u janë përmbajtur kufizimeve, ndalesave dhe obligimeve të shprehura në shenjat e komunikacionit dhe tre shoferë kanë kaluar në dritë të kuqe të semaforit

Janë sanskionuar edhe 32 shoferë për parkim jo të rregullt.

Me ndihmën e automjetit special karrotrec, gjatë ditës së djeshme janë larguar 49 automjete.

Sot, Sektori për parandalim pranë SPB Shkup, me fillim në ora 19, në hapësirat e Stacioni policor në kompetencë komunale (SPKK) Gazi Babë do të mbajë mësim qarkullimi, në të cilën do të marrin pjesë qytetarë pjesëmarrës në komuniakcion, të cilët kanë kryer kundërvajtje në baza të ndryshme në cilësinë e këmbësorit.

Në suaza të projektit “Kultura e komunikacionit te fëmijët në institucionet parashkollore” sot Sektori për parandalim pranë SPB Shkup do të realizojë punëtori edukative në kopshtin për fëmijë “11 Tetori” objekt “Butel 2” i cili gjendet në rajonin e komunës së Butelit.

Previous Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm
Next Maqedoni, filloi viti akademik 2016/2017

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Zaev: Le të fillojë VMRO-DPMNE me fushatën, pastaj LSDM do ta tregojë strategjinë

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, sot në një bisedë telefonike me Agjencinë e Lajmeve “Meta”, tha  se ende është herët që t’i zbulojë strategjitë partiake për më 5 qershor, transmeton

Maqedoni 0 Comments

VMRO përsëri pengon debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

VMRO-DPMNE është bërë përsëri shkak për bllokimin e seancës ku në rend dite është përfundimi i debatit për shkarkimin e prokurorit shtetëror, Marko Zvërlevski. Deputetët e VMRO-së sa ka filluar

Maqedoni 0 Comments

Rasti i Almirit, sot protestohet para Qeverisë

Iniciativa “Drejtësi për Almirin” për sot paralajmëron protestë masive para Qeverisë së Maqedonisë, me fillim nga ora 13:00. Kjo protestë vjen nga vendimi për rikualifikimin e lëndës dhe lirimit nga

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply