Maqedoni, filloi viti akademik 2016/2017

Maqedoni, filloi viti akademik 2016/2017

Në universitetet e Maqedonisë sot filloi viti i ri akademik 2016/2017.

Për studentëve të rinj do të organizohet ora e parë akademike në universitete dhe disa prej tyre do të marrin pjesë rektorët e universiteteve dhe përfaqësues nga Ministria.

Previous 13 persona të lënduar në 11 aksidente dje në Shkup
Next “Tingujt e Çarshisë” dhe “Të gjithë së bashku” në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Ja kush është kandidatja e LSDM-së për kryeredaktore të RTVM-së

Santa Argirova, do të jetë propozimi i LSDM-së për kryeredaktore të RTVM-së, e cila në periudhën parazgjedhore do të jetë përgjegjës për programin informativ, mësohet nga burimet brendapartiake të mediave maqedonase, transmeton

Maqedoni 0 Comments

Doskocil: Maqedonia ka rol udhëheqës për mbrojtjen e kufijve

Maqedonia ka rol udhëheqës në sigurimin e kufijve, jo vetëm në të a.q. Rrutë ballkanike për krizën e emigrantëve, por edhe lidhur me Austrinë dhe Gjermaninë, theksoi ministri austriak i

Maqedoni 0 Comments

Pas pesë viteve, lirohet nga burgu Lube Boshkoski

Sot rreth orës 14 është liruar Lube Boshkoski, i cili ka mbajtur burg 5 vjet. Ai është burgosur më 5 qershor të viti 2011 përpara restorantit “Vodenica” për sipas akuzës,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply