Ilaçi më i mirë natyral kundër kollit – përgatitet lehtë dhe vepron menjëherë

Ilaçi më i mirë natyral kundër kollit – përgatitet lehtë dhe vepron menjëherë

Të gjithë ne kemi ose do të kemi probleme me kollin dhe gripin, e veçanërisht gjatë stinës së dimrit, gjë që mund të jetë tejet e bezdisshme.

Mirëpo, përveç që është e bezdisshme, nëse nuk trajtohet siç duhet dhe me kohë, kolli dhe gripi mund të shndërrohet në një sëmundje të rrezikshme, transmeton Telegrafi.

Është e rëndësishme që gjatë kësaj faze të mos përdorni pilula dhe shurupe të ndryshme, sepse mund të shkaktojnë efekte të ndryshme anësore. Në këtë artikull do të mësoni se si ta përgatitni një ilaç shtëpiak kundër kollit.

 

Pjesa më e mirë e këtij ilaçi është se përgatitet lehtë dhe merr shumë pak kohë.

Përbërësit:

– Pesë gota ujë

– Gjashtë gjethe dafine

 

– Një limon

– Gjashtë lugë gjelle sheqer ngjyrë kafe

Merrni një tas, mbusheni me ujë dhe lëreni ashtu derisa të fillon të vlojë. Pastaj, shtojani gjethet e dafinës në ujë dhe lërini ashtu për gjashtë deri në 10 minuta. Pas kësaj, largojeni produktin nga i nxehti, hiqni gjethet dhe lëngun e mbetur vendoseni në një tas xhami.

Shtojani sheqerin dhe shtrydheni një limon.

Përzini të gjithë përbërësit derisa të shpërndahet i gjithë sheqeri.

Sigurohuni që të konsumoni një lugë gjelle të këtij ilaçi tri herë në ditë. Ilaçin duhet ta mbani në frigorifer dhe mund të konsumohet i nxehtë apo i ftohtë.

Previous A është vrapimi i dëmshëm për nyejt?
Next Këta janë shkaktarët e erës së keqe të gojës: Ndonjë me siguri do t’ju befasojë!

About author

You might also like

Shpjegon “The Economist”: Përse nuk është zbuluar kura kundër kancerit?

Mjekësia ka kryer punë të mirë në zvogëlimin e vdekjeve nga sëmundjet e zemrës dhe sulmet në tru, por nuk ka bërë punë aq të mirë me kancerin. Pavarësisht luftës

Pija me KUMBULLA që jua rrafshon barkun në AFAT REKORD!

Fatkeqësisht, zona më e vështirë për ta hequr dhjamin është zona abdominale. Kjo pasi që zakonisht dhjami gjendet në këtë zonë. Barku i fryrë ndikon në pamjen fizike të njerëzve,

Çfarë ndodh nëse mbani në gojë një thelbi hudhër për 15 minuta

E dinit se nëse konsumimi i një thelbi hudhër në ditë bën mrekulli në trupin tuaj?Hudhra përbëhet nga substanca azotike, sodium, kalium, selen, kalcium, magnez, acid sulfurik dhe fosforik, vitamina

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply