Shekerinska: Front i gjerë opozitar për t’i thënë “jo” frikës dhe izolimit

Shekerinska: Front i gjerë opozitar për t’i thënë “jo” frikës dhe izolimit

Më 2 tetor do të mbahet kongresi tematik i LSDM-së, kur do të vendoset se si do të jetë koalicioni që do të duhet ta fitojë Nikolla Gruevskin, transmeton Portalb.

Kongresi do të mbahet në dy pjesë. Në pjesën e parë do të trajtohet tema e koalicioneve, ndërsa pjesa e dytë për prioritetet e programit politik.

“Vlerësojmë se qytetarët janë lodhur nga sherret dhe konfliktet politike pakufi. Prandaj, ne në kongres do të tentojmë të krijojmë hapësirë për front të gjerë, që do t’i thotë “Jo” varfërisë, izolimit dhe frikës që po mbizotërojnë në Maqedoni”, ka deklaruar për “Plusinfo” nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska.

Në mesin e muajit nëntor do të mbahet edhe një kongres, ku do të flitet për listat e kandidatëve për deputet.

“Për dallim nga disa parti tjera, në veçanti ata që janë në pushtet, që listat i bëjnë në një rreth të ngushtë prej 15 personave, në LSDM, vendimet edhe për bartës, por edhe për listat, vendoset në kongres”, është shprehur Shekerinska.

Previous Balotelli do të kthehet në Angli
Next Samsung po bën gati një model të ri të versionit Galaxy Grand

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Më së ftohti në Berovë me -16 gradë Celsius

Sot më ftohtë është në Berovë, ku janë matur -16 gradë Celsius. Temperatura  mëngjesit në Kriva Pallankë është ulur deri në -11, Lazaropole dhe Mavrovë -10, Krushevë dhe Manastir -9,

Maqedoni 0 Comments

Kuvendi i Maqedonisë në seancë të jashtëzakonshme

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Maqedonisë për pezullimin e vendimit për shpërbërjen e Kuvendit, shpalljen e zgjedhjeve më 5 qershor, si dhe të gjitha vendimet tjera të miratuara nga

Maqedoni 0 Comments

Ivanov godet me vendimet: “Të jetë apo të mos jetë” Prokuroria Speciale Publike

“Të jetë apo të mos jetë” Prokuroria Speciale Publike, është dilema që u parashtrua pas vendimit të kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve të inkriminuar, shkruan Portalb. Ekspertët

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply