“Njësitë zgjedhore”, mblidhet sot grupi i punës

“Njësitë zgjedhore”, mblidhet sot grupi i punës

Grupi i punës për balancimin e Njësive zgjedhore, do të mblidhen sot për të gjetur një zgjidhje të pranueshme për të katër partitë më të mëdha parlamentare, njofton Alsat-M.

Grupi përbëhet nga katër koordinatorët e grupeve parlamentare dhe tre nënkryetarët e Kuvendit.

Në tavolinë janë dy propozime nga BDI-ja. Njëra është për rishikimin e kufijve të njësive zgjedhore 2,3,4, 5 dhe 6, kurse tjetra është vetëm për kalimin e vendvotimeve të Dibrës në njësinë e pestë zgjedhore.

Megjithatë, partitë paraprakisht janë shprehur me qëndrime tërësisht të kundërta.

Previous Raporti për punën e PSP-së para Komisionit kuvendor për sistem politik
Next WhatsApp me një super tipar të ri për komunikim në grup

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

DAP pret mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë paraqitje tatimore vjetore

Shkup, 15 shkurt 2017 (MIA) – Drejtoria për të ardhura publike pret që deri më 15 mars, kur është afati përfundimtar, që mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë Paraqitje vjetore publike.

Maqedoni 0 Comments

Bruksel, Sheqerinska në takim urgjent me Hovit

Nënkryetarja e partisë opozitare LSDM, Radmilla Sheqerinska, sot është për vizitë në Bruksel ku ka takim me eurodeputetin Riçard Hovit, njofton Portalb. Takimi nuk është i lajmëruar, ndërkaq eurodeputeti britanik

Maqedoni 0 Comments

Ky është heroi që shpëtoi mbi 3 mijë njerëz që mos të mbyten nga vërshimet në Maqedoni (Foto)

Tetovari Vele Bogatinovski i cili jeton në Zvicër është heroi që shpëtoi mbi 3 mijë njerëz që mos të mbyten nga vërshimet pasi ndaloi kolonat e veturave që qarkullonin në

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply