Elita Ziberi: Babi nuk më ndoqi në TV për shkak të emocioneve!

Elita Ziberi: Babi nuk më ndoqi në TV për shkak të emocioneve!

Për Elitën, pjesëmarrja në “The Voice of Turkey” dhe kthimi i të gjitha karrigeve të kuqe gjatë audicioneve të fshehura, është ende diçka e pabesueshme.

“Kisha konkurruar aty para një viti por nuk më kishin marrë në telefon. Më kontaktuan, shkova dhe ja ku jam! Jam në një ëndërr! Më duket e pabesueshme sepse ka pasur me të vërtetë shumë konkurrentë.  Më vjen mirë që kalova, edhe për faktin se doja t’i tregoja Turqisë që edhe ne shqiptarët jemi shumë të fortë”.

Momentalisht ajo ndodhet në Tetovë, ku ka marrë pafund urime nga të njohur por edhe të panjohur. Po i shfrytëzon këto ditë edhe për të marrë ndonjë këshillë artistike për fazat e mëtejshme. Dhe kur bëhet fjalë për këtë, padyshim ajo e ka mësuesin brenda shtëpisë, një ndër vokalistët më të preferuar në trojet shqiptare. Elita është vajza e Arif Ziberit, liderit të “Elita 5”. E pyetur se pse babai nuk e shoqëroi gjatë audicioneve, ajo ka thënë duke qeshur:

“Babi është pak frikacak nga avioni, e për më tepër, jam e sigurt që nuk do ta përballonte dot atë çast. Madje, ai nuk më ka parë as në TV gjatë performancës, për shkak të emocioneve. Di që në atë moment ka dalë prej shtëpisë, ngaqë nuk e përballonte dot”.

Pas pjesëmarrjes së dikurshme në “Top Fest”, por edhe pas cover-ave të suksesshëm që ka bërë së fundmi, Elita Ziberi po kërkon të hedhë hapa të sigurtë në tregun e muzikës turke. Pas audicioneve të fshehura, ajo pret të kalojë edhe në fazat e tjera të këtij talent-show. 

Previous HTC me linjën e re të telefonave Ocean?
Next Zv/ministri i Bujqësisë, Nikollovski kërkon ndryshime në ligjin për gjueti

About author

You might also like

Showbiz 0 Comments

Lansohet “KILLA” nga Duda dhe Capital T (Video)

D.u.d.a dhe Capital T kanë bashkuar forcat për të sjellë duetin që mban titullin “KILLA”. Videoklipi është i xhiruar në stilin vestern dhe dy reperët vijnë mjaft interesantë në këtë

Showbiz 0 Comments

Jo vetëm xhudo, Majlinda Kelmendi shfaqi edhe bukurinë dhe elegancën (Foto)

Rrallëherë e shohin me flokë të rregulluar me kujdes e grim që tregon bukurinë, thjeshtësinë dhe elegancën e saj. Majlinda Kelmendin jemi mësuar ta shohim vetëm në veshje sportive.Por, mbrëmë

Showbiz 0 Comments

Dua Lipa rikthehet për koncert në Kosovë (Video)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shprehur se ajo do të rikthehet në Kosovë për koncert. E gjithë kjo pasi të ketë publikuar albumin e saj të ri, që

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply