Modelet M Devision të BMW-së, së shpejti do të lëvizin me energji elektrike (Foto)

Modelet M Devision të BMW-së, së shpejti do të lëvizin me energji elektrike (Foto)

Me kërkesën në rritje për një veturë elektrike, BMW ka vendosur që tërë brendi M Devision të ndryshojë mënyrën e lëvizjes.

Zyrtarët e kompanisë kanë konfirmuar lajmin se të gjitha modelet që i përkasin njësisë M, do të lëvizin me ndihmën e baterive, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, fuqia dhe dizajni i veçantë i prodhuesit gjerman do të jetë ende i pranishëm.

“Së shpejti do t’i shohim në horizont këto makina të shpejta, që do të jenë miqësore me natyrën”, thuhet për këto vetura, pa u dhënë ndonjë datë se kur do të lansohen.

Me këto prodhime, BMW pritet të konkurrojë me modelet e fundit të automobilave elektrik. /Telegrafi

Modelet M Devision të BMW se se shpejti do te levizin me energji elektrike foto 2

Modelet M Devision të BMW se se shpejti do te levizin me energji elektrike foto 3

Modelet M Devision të BMW se se shpejti do te levizin me energji elektrike foto 5

Previous ​Trenat ajrorë në Kinë (Video)
Next Mercedes-AMG konfirmon se do ta lansojë kupenë me 557 kuajfuqi (Foto)

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

Samsung lanson versionet e reja të J7 dhe J5!

Pas shumë rrjedhjeve të mëparshme, Samsung Galaxy J7 (versioni 2016) dhe Galaxy J5 (versioni 2016) janë lansuar sot edhe zyrtarisht. Galaxy J7 i ri, i cili është më i fuqishëm

Nano Tech 0 Comments

VOLVO me teknologjinë vetëvozitës i automjetit – AD (Video)

Brendi I njohur botëror I automobilave Volvo do të bëjë një testnë Kinës, ku banorët lokal do kenë mundësi të voziten me automobili të cilët drejtohen vetvetiu , lajmërojn nga

Nano Tech 0 Comments

Meizu Pro 5 në Ubuntu del në shitje!

Varianti i telefonit që bazohet në Ubuntu – Meizu PRO 5 tashmë është në shitje për 369.99 dollarë. Pajisja ishte paralajmëruar bashkërisht nga Meizu dhe Ubuntu në shkurt të këtij viti,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply