Modelet M Devision të BMW-së, së shpejti do të lëvizin me energji elektrike (Foto)

Modelet M Devision të BMW-së, së shpejti do të lëvizin me energji elektrike (Foto)

Me kërkesën në rritje për një veturë elektrike, BMW ka vendosur që tërë brendi M Devision të ndryshojë mënyrën e lëvizjes.

Zyrtarët e kompanisë kanë konfirmuar lajmin se të gjitha modelet që i përkasin njësisë M, do të lëvizin me ndihmën e baterive, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, fuqia dhe dizajni i veçantë i prodhuesit gjerman do të jetë ende i pranishëm.

“Së shpejti do t’i shohim në horizont këto makina të shpejta, që do të jenë miqësore me natyrën”, thuhet për këto vetura, pa u dhënë ndonjë datë se kur do të lansohen.

Me këto prodhime, BMW pritet të konkurrojë me modelet e fundit të automobilave elektrik. /Telegrafi

Modelet M Devision të BMW se se shpejti do te levizin me energji elektrike foto 2

Modelet M Devision të BMW se se shpejti do te levizin me energji elektrike foto 3

Modelet M Devision të BMW se se shpejti do te levizin me energji elektrike foto 5

Previous ​Trenat ajrorë në Kinë (Video)
Next Mercedes-AMG konfirmon se do ta lansojë kupenë me 557 kuajfuqi (Foto)

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Juventus konsideron Rakiticin si zëvendësues të Pogbas

Raportet në Spanjë sugjerojnë se Juventus janë të interesuar për Ivan Rakitic, si një zëvendësim të mundshëm për Paul Pogba. Pogba besohet të jetë shumë afër kalimit te Manchester United

Uncategorized 0 Comments

​Evertoni godet Juven dhe Chelsean, kërkon 90 milionë euro për Lukakun

Klubi anglez, Everton ua ka bërë të qartë Juventusit dhe Chelseat së Romelu Lukaku kushton 90 milionë euro.Kampionët e Italisë dhe ‘Blutë’ e Londrës prej kohësh janë të interesuar për

Uncategorized 0 Comments

Allegri nuk i frikësohet askujt në short

Trajneri i Juventusit, Max Allegri, ka thënë se nuk e ka problem shortin dhe se herët apo vonë duhet të përballet me ekipet më të forta të Ligës së Kampionëve.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply