Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë, që konkurron me Mercedes-AMG 6×6 (Foto)

Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë, që konkurron me Mercedes-AMG 6×6 (Foto)

Mercedes-AMG G 63 6×6 është një makinë gjigante, nga e cila mund të nxirren shumë mësime.

Me gjashtë rrotë dhe tri boshte, ky AMG jo vetëm se kalon në çdo terren, por me 5.5-litra turbo-dyshe V8 dhe 536 kuajfuqi, shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë, e arrin brenda gjashtë sekondash, transmeton Telegrafi.

Deri më tani, bisha gjermane nuk ka pasur konkurrencë, por punëtoria Hennessy me bazë në Teksas të Shteteve të Bashkuara, po e punon një makinë me gjashtë rrotë, duke shfrytëzuar konstruktin e Ford Raptor që lansohet më 2017.

Kompanitë i kanë publikuar konceptet e dy xhipave, VelociRaptor 6×6 dhe VelociRaptor 600. Këto makina pritet të jenë turbo-dyshe me nga 600 kuaj fuqi.

Së bashku me to, do të vijnë edhe rrotat e posaçme që janë të destinuara vetëm për terrene të vështira, si dhe tjerat për rrugë normale.

Nuk dihet se kur lansohen këto vetura, që do të kushtojnë nga 295 mijë dollarë. /Telegrafi

Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë qe konkurron me Mercedes AMG 6x6 foto 2

Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë qe konkurron me Mercedes AMG 6x6 foto 3

Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë qe konkurron me Mercedes AMG 6x6 foto 4

Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë qe konkurron me Mercedes AMG 6x6 foto 5

Previous Rrëzohet keq në tokë, pasi rrotullohet në një lodër fëmijësh (Video)
Next ​Trenat ajrorë në Kinë (Video)

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

CR7 nuk mund ta mposhtë vet Barcën

Ish-futbollisti i Real Madridit, Julio Baptista, e ka lëvduar Cristiano Ronaldon, por thotë se portugezi nuk mund ta fitojë vet një ndeshje. Los Blancos janë mysafirë të Barcelonës këtë fundjavë

Uncategorized 0 Comments

How come Data Storage area became the real key instruments running a business nowadays?

If you wish to backup your details, one of the best ways of carry out really by simply utilizing a remote offsite back-up services. Your data for the on-line applications

Uncategorized 0 Comments

The Do’s and Don’ts of Making a Website | Make A Website For Free

You know you are in need of a web site for yourself or your organization. A website is simply another advertising instrument. Going to the search engines and just looking

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply