Zv/ministri i Bujqësisë, Nikollovski kërkon ndryshime në ligjin për gjueti

Zv/ministri i Bujqësisë, Nikollovski kërkon ndryshime në ligjin për gjueti

Të hiqet provimi i gjuetisë përmes rrugës lektronike dhe të kthehet mënyra e vjetër e provimit, kërkon zëvendësministri plotësues i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Ljupço Nikollovski përmes ndryshimeve në Ligjin për gjyeti.

Nikolovski, siç deklaroi sot, kërkon të hiqet edhe ankandi elektronik për ndarjen e gjahut nën koncesin, edhe krahas kushteve të çmimit të oferta dhënësit, të merren parasysh edhe mundësitë profesionale dhe meteriale-teknike të ofertuesve.

Sipas tij, gjahu në zona të gjuetisë duhet të jepet nën koncesion atyre personave juridikë të cilët ofrojnë kushte më të mira për zhvillimin e gjyetisë, të cilët kanë përvojë dhe njohuri në këtë fushë.

Previous Elita Ziberi: Babi nuk më ndoqi në TV për shkak të emocioneve!
Next Të punësuarit në mbrojtje paralajmërojnë grevë për shkak të mospërmbushjes së kërkesave

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

23:10 – Këto janë rezultatet e fundit që KSHZ i ka publikuar (FOTO)

23:10 – KSHZ i ka përditësuar rezultatet prej zgjedhjeve të parakohshme, të cilat mund t’i shihni në formë grafike, njofton Portalb. Më poshtë mund t’i shihni rezultatet në të gjitha njësitë veç e

Maqedoni 0 Comments

Shuhen shpresat e Rusisë, ushtria amerikane hyn në Maqedoni (Foto)

Në gjashtë karvane me nga 20 automjete luftarake sot në vendkalimin kufitar “Deve Bair” nga Bullgaria në Maqedoni do të hyjnë 300 pjesëtarë të Forcave të armatosura të SHBA-së të

Maqedoni 0 Comments

Kryetari i shtetit Ivanov refuzoi të fal të burgosurit, 105 të burgosura prej të hënës do të fillojnë me grevë

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, në një letër të dërguar të burgosurave në burgun e Idrizovës, ka shkruar se vendimin për faljen e 56 politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre e

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply