OEMVP në takim me Zëvendësministrin plotësues të Financave Kire Naumov

OEMVP në takim me Zëvendësministrin plotësues të Financave Kire Naumov

Kryetari i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore, Nebi Hoxha, sot realizoi takim me Zëvendësministrin plotësues të Financave Kire Naumov. Në takim u diskutua për gjendjen aktuale parazgjedhore dhe ndikimin e krizës politike në bizneset në vend.

Gjithashtu u shqyrtuan edhe problemet me të cilat përballen kompanitë anëtare të OEMVP-së që janë të lidhura me kompetencat e Drejtorisë për të ardhura publike dhe Drejtorisë së doganave, siç janë lejet e ndryshme, aprovimet, procedurat, tatimet, inspekcione dhe kontrolet.

Në takimin e sotshëm u adresuan problemet e shkaktuara nga qeveria,me të cilat përballen anëtarët tanë gjatë periudhës së fushatës parazgjedhore, veçanërisht nga shërbime të caktuara shtetërore dhe lokale të inspektimit, si dhe llojet e tjera të kontrollit.

OEMVP theksoi se kompanitë nuk duhet të pësojnë ng jostabiliteti politik i vendit, dhe u propozuan masa konkrete për të parandaluar abuzimet e mundshme nga autoritetet shtetërore duke inkurajuar raportimin e çdo abuzimi apo keqpërdorimi nga ana e autoriteteve, presionet dhe mospërputhjet në zbatimin e ligjeve.

Previous TIM kërkon që institucionet të ndërmarrin hapa konkrete pas revizionit në Ministrinë së Arsimit
Next Të dielën, akrepat e orës kthehen një orë mbrapa

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Nuhiu kërkon shkarkimin e Çavkovit

jë pjesë e strukturave të MPB-së i kanë shkaktuar dëm të madh shtetit dhe vlerave demokratike. Ajo që ndodhi të enjten në Kuvend ishte një e keqe e madhe. Për

Maqedoni 0 Comments

KSHZ i publikon rezultatet e para preliminare për të gjitha njësitë (FOTO)

KSHZ I ka publikuar rezultatet e para preliminare, të cilat mund t’i shihni në formë grafike, njofton Portalb. NJËSIA ZGJEDHORE 1 NJËSIA ZGJEDHORE 2 NJËSIA ZGJEDHORE 3 NJËSIA ZGJEDHORE 4

Maqedoni 0 Comments

Bruksel, Sheqerinska në takim urgjent me Hovit

Nënkryetarja e partisë opozitare LSDM, Radmilla Sheqerinska, sot është për vizitë në Bruksel ku ka takim me eurodeputetin Riçard Hovit, njofton Portalb. Takimi nuk është i lajmëruar, ndërkaq eurodeputeti britanik

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply