Bora e parë në Kodrën e Diellit

Bora e parë në Kodrën e Diellit

Rënia e temperaturave ka sjellë edhe borën e parë në Kodrën e Diellit në Tetovë. Qendra e skijimit, hotelet dhe në përgjithësi hapësira është mbuluar prej 3-4 centimetra borë. Nga qendra hidrometeorologjike thonë se nga nesër pritet të ketë një periudhë stabile të motit por me temperatura të ulëta që në disa vende do të jenë edhe nën zero. Pamjet që po shihni në ekran janë regjistruar sot nga kamera e televizionit Alsat në qendrën turistike në Kodrën e Diellit ku zyrtarisht sezoni turistik nis nga fundi i muajit dhjetor, por nuk përjashtohet mundësia edhe nisjes edhe para kohe nëse këtë e mundësojnë kushtet atmosferike, përkatësisht nëse ka sasi të madhe të madhe.

Bore_03

Bore_01

Bore_02

 

 

Previous Linjë e re ajrore Shkup – Hanover
Next Çfarë fshihet pas deklaratave nacionaliste rreth identitetit të Maqedonisë?

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Ivanovi tërheq vendimin për falje të politikanëve?

Presidenti Gjorge Ivanov vendosi të tërheq vendimin e tij skandaloz për faljen e politikanëve, i vetëdijshëm se ai bëri precedent që nuk ka të bëjë me ligjet. Vendimi i tij

Maqedoni 0 Comments

Festim Halili mori postin e zëvendëskryeministrit për implemenimin e MO-së

Festim Halili sot zyrtarisht e mori detyrën e zëvendëskryeministrit i angazhuar për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit nga zëvendëskryeministri i deritanishëm Musa Xhaferri. Në këtë rast, Xhaferri e njoftoi zëvendëskryeministrin

Maqedoni 0 Comments

Gjatë fundjavës 28 aksidente në Shkup, 29 persona të lënduar, automjeti special kaçubet ka larguar 123 automjete

Gjatë tre ditëve të fundit në rajonin e SPB-së Shkup kanë ndodhur 28 aksidente, në të cilat më lehtë janë lënduar 27 persona, ndërsa dy janë lënduar më rëndë…Policia e

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply