Nesër, ja cilat vende do të mbesin pa energji

Nesër, ja cilat vende do të mbesin pa energji

Nga ora 8:30 e deri në orën 11:30 nesër (e mërkurë) pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit nga rruga “31” në Sopishtë, ndërsa nga ora 8:00 e deri 14:30 një pjesë e shfrytëzuesve të rrugës “Zhivko Çento” dhe “Radnjanska” në komunën Qendër dhe një pjesë e shfrytëzuesve nga rrugët “Petre Piruze” dhe “Helsinski” në komunën e Karposhit.

Në periudhën nga ora 9:00 e deri në orën 12:00 pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e rrugëve “Via Ignjacia” ndërtesat nr.6 dhe 8 “Mice Kozar” dhe “Socialistiçka zora” ndërtesa nr.5 në komunën e Gjorçe Petrovit. Pa energji elektrike nga ora 9 e deri në orën 14:00 do të jenë një pjesë e shfrytëzuesve të fshatit Arnaqia e Poshtme, ndërsa nga ora 9:00 deri në orën 15:00 shfrytëzuesit e fshatrave Dobri Doll dhe Rakotinc.

Nga ora 11:00 e deri në orën 12:30 pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit e bulevardit “Jane Sankdanski” nr. 134 dhe 135, ndërsa nga ora 12:00 e deri në orën 14:30 një pjesë e shfrytëzuesve nga rruga “istarska” në afërsi të Pishinës olimpike. Shfrytëzuesit nga fshati Bardovci do të jenë pa energji elektrike nga ora 12:30 e deri në orën 15:00. QRMK e Qytetit të Shkupit informon se ndërprerjet janë për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektrik.

Previous Maqedoni: Prej sot, nëse si mbani këto pajisje në automjete do të dënoheni
Next Mot me diell dhe vranësira mesatare

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Bruksel, Sheqerinska në takim urgjent me Hovit

Nënkryetarja e partisë opozitare LSDM, Radmilla Sheqerinska, sot është për vizitë në Bruksel ku ka takim me eurodeputetin Riçard Hovit, njofton Portalb. Takimi nuk është i lajmëruar, ndërkaq eurodeputeti britanik

Maqedoni 0 Comments

Nesër ditë jo-pune për gjithë qytetarët e Maqedonisë

Dita e nesërme, (8 shtatori) është ditë jo-pune për gjithë qytetarët e vendit. Maqedonia më 8 shtator ka shpallur pavarësinë dhe kjo ditë shënohet si festë shtetërore. Ndërkohë të hënën

Maqedoni 0 Comments

Vetëm VMRO-DPMNE shkon në zgjedhjet e 5 qershorit, partitë tjera i bojkotojnë

VMRO­-DPMNE-­ja dorëzoi lista të kandidatëve, LSDM­-ja, BDI-­ja dhe PDSH­-ja nuk shkojnë në zgjedhje VMRO­-DPMNE-­ja në Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) mbrëmë dorëzoi lista me emrat e kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply