Apple me modele të reja më të avancuara të MacBook Pro

Apple me modele të reja më të avancuara të MacBook Pro

Apple lëshuar modelet e reja të laptopëve MacBook Pro në nëntor të vitit të kaluar dhe tani duket se kompania do të lëshojë disa modele më shumë këtë vit dhe ata do të jenë modelet më të avancuara të këtyre laptopëve.

Lajmi vjen nga analisti i KGI Securities Ming Chi Kuo i cili ka thënë se Apple do të nxjerrë një sërë modelesh në linjën Pro të MacBook këtë vit me procesorë Kaby Lake nga Intel.

Ne mund të presim modele të reja të laptopëve me ekranin prej 12 inç në mars ose prill dhe gjithashtu disa modele tjera të reja në 13 dhe 15 inç më vonë gjatë vitit. MacBook Pro i ri me 15 inç duket se do të marrë disa përmirësime serioze dhe kjo do të përfshijë një mundësi që të ketë 32GB RAM memorie.

Dizajni i këtyre modeleve të reja të MacBook duket do të jetë shumë i ngjashëm me  modelet e 2016.

Previous Bora dhe mjegulla po e vështirësojnë komunikacionin në disa akse
Next Maqedoni, shtresa e dëborës deri nesër do të rritet deri në 40 centrimetra

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

McLaren 570 S Coupe merr çmimin “Më i mirë i më të mirëve” (Foto)

Modeli 570S Coupe i kompanisë McLaren ka fituar çmimin prestigjioz Red Dot Award, Product Desing 2016, i cili quhet “Red Dot: Best of the Best”, për dizajn dhe cilësi. Ky

Nano Tech 0 Comments

Instagram vjen me dizajn të ri

Rrjeti i famshëm social e ka zbuluar logon dhe pamjen e re gjatë ditës së djeshme, duke vënë në fokus një ndërfaqe më të thjeshtë dhe më të pastër, dhe

Nano Tech 0 Comments

Këto specifika “të çmendura”, Apple po i ruan për iPhone 7S?

Apple ende nuk e ka prezantuar iPhone 7, por me sa duket kompania amerikane se po e projekton modelin e ri dhe pasardhës të iPhone 7S, i cili pritet të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply