LG G6 vjen edhe me Google Assistant

LG G6 vjen edhe me Google Assistant

LG G6 mund të marrë asistentin virtual të Google, bën të ditur Business Korea. Google Assistant për momentin është vetëm në telefonat e Google, Pixel dhe Pixel XL.

Nëse LG menaxhon të sjell asistentin e intelegjencës artificiale në pajisjen e tyre të re, do të bëhej kompania e parë jashtë rrjetit të Google që përdor këtë shërbim.

Për më shumë, spekulimet e deritanishme bëjnë të ditur se G6 do të përmbajë edhe asistentin virtual të Amazon, shërbimin Alexa – i cili për momentin gjindet vetëm në Mate 9 të Huawei.

LG pritet që të përdor sistemin e intelegjencës artificiale të Google edhe në orët e tyre ‘smart’, seritë e reja të të cilave do të mund t’i lansojë muajin e ardhshëm.

LG G6 pritet të shfaqet muajin tjetër në shfaqjen Mobile World Congress. Kështu, nëse telefoni do të pajiset me Google Assistant, do të kemi mundësinë të mësojmë në këtë konferencë.

Previous Maqedoni, ulen çmimet e derivateve
Next Sërish gabime në testim, sa ja vlen stresi te nxënësit!

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

Anulohet prodhimi i Golf R400 për shkak të skandalit të Volkswagen?

Volkswageni se ka anuluar në momentet e fundit projektin për modelin Golf R400, për shkak të “ringjalljes” së skandalit me emetimin e gazrave. Dy vjet më parë, Volkswagen në Panairin

Nano Tech 0 Comments

HP Spectre është laptopi më i hollë në botë, dhe “vrasësi” i MacBook!?

Modeli i ri i laptopit të HP-së quhet Spectre 13 (apo vetëm HP Spectre), dhe cilësohet si laptopi më i hollë në botë për momentin, sepse i njëjti vjen me vetëm

Nano Tech 0 Comments

Ky Alfa Rome është punuar special për Carabinieri, që të bartin organe dhe gjak

Prodhuesi italian i makinave, i ka prezantuar dy modele të reja të versionit ‘Gulia Quadrifoglio’, që do të jenë në pronësi të policisë ushtarake Carabinieri. Këto super-vetura, do të përdoren

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply