A na shëndoshin mandarinat?

A na shëndoshin mandarinat?

Mandarinat janë ndër frutat më të pëlqyera të dimrit; gjithmonë ide e mirë për të thyer urinë gjatë vakteve të ndërmjetme! Mirëpo, nuk duhet t’i hani pa masë

Përfshirja e tyre në dietën e përditshme është e domosdoshme por jo pa vendosur kufij…

Mandarinat këshillohen për t’u konsumuar që në mëngjes, vakt kur organizmi i përthith më mirë vitaminat.

 

Këtë ndoshta e dinit, pyetja e re është a të shëndoshin mandarinat?

Nëse keni vendosur të mbani dietë, duhet të tregoni kujdes ndaj të gjitha gjërave që hani.

Ky frut nuk ka shumë kalori, për 100 gr janë rreth 50 kcal por, në rast se hani 300 gr mandarina sasia e kalorive që merrni barazohet me atë të një pije me gaz sepse çdo frut ka sheqerna.Sasia e mandarinave që hani çdo ditë duhet të jetë më e pakët se e mollëve, dardhave apo kivit, sidomos nëse jeni mbipeshë apo me diabet.

Previous Cipras: Për zgjidhjen e kontestit me emrin është e domosdoshme dëshira nga të dyja palët
Next A është kafeina shatërvani i rinisë?

About author

You might also like

Koka dhemb prej tabletave

Pothuajse gjysma e pacientëve që u drejtohen mjekëve për shërimin e dhimbjeve të kokës, vuajnë nga e ashtuquajtura kokëdhimbje analgjetike, që shkaktohen nga ilaçet. Kjo është lloji i tretë i

Do t’jua përgjysmojë peshën: Pija më e fuqishme për eliminimin e dhjamit ndikon për shtatë ditë!

Kjo është njëra ndër mënyrat e shëndetshme dhe natyrale që t’i ndihmoni organizmit tuaj, por bashkë me këtë është edhe shumë efektive kur është fjala për shtresat dhjamore. Këtë pije do të

Pija me KUMBULLA që jua rrafshon barkun në AFAT REKORD!

Fatkeqësisht, zona më e vështirë për ta hequr dhjamin është zona abdominale. Kjo pasi që zakonisht dhjami gjendet në këtë zonë. Barku i fryrë ndikon në pamjen fizike të njerëzve,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply