DIZELI DHE EUROSUPER – 95 SHTRENJTOHEN PËR GJYSMË DENAR

DIZELI DHE EUROSUPER – 95 SHTRENJTOHEN PËR GJYSMË DENAR

Çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe të EURODIZEL (D-E V) nga mesnata rriten për 0,50 denarë për litër, kumtoi sot Komisioni Rregullator për energjetikë. 

Çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe të EURODIZEL (D-E V) nga mesnata rriten për 0,50 denarë për litër, kumtoi sot Komisioni Rregullator për energjetikë. Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të arrijë 66,50 den/lit, ndërsa i EURODIZEL (D-E V) 53,00 den/lit. Çmimi i shitjes me pakicë i EUROSUPER BS-98 nuk ndërrohet, përkatësisht mbetet 68,50 den/lit. Për një denarë shtrenjtohet Ekstra vaji i lehtë për amvisëri dhe do të arrijë 42,00 den/lit. Çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 NS, sërish, zvogëlohet për 0,680 denarë dhe një kilogram do të kushtojë 27,845 denarë

.

Previous Han të enjten në Shkup, do të takohet me partitë
Next NISIN NEGOCIATAT LSDM-BDI?!

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

FMD kërkon të ndiqen penalisht ata që kanë shkelur ligjet në MPB

Fronti për Maqedoninë Demokratike (FRODEM) bënë thirrje që të gjithë personat që kanë shkelur ligjet në MPB tëndiqen penalisht sipas ligjeve të caktuara në vend, transmeton Telegrafi Maqedoni.”Nga kjo gjendje jo e mirë është rezultati i ushtarëve

Maqedoni 0 Comments

Kriza politike, ndërkombëtarët mesazh të ri partive

Eurokomisioneri Johanes Han dhe tre eurodeputetën, nëpërmjet ambasadorit të BE-së Aivo Orav, kanë dërguar një mesazh për katër partitë politike nëpërmjet të cilit, siç mëson Alsat M, kanë kërkuar zbutjen e

Maqedoni 0 Comments

Bejli me kritika ndaj vendimit të Ivanovit

Vendimin i presidentit Ivanov për faljen e politikanëve nga të gjitha veprat kriminale dhe korruptive është kritikuar ashpër edhe nga ambasadori i SHBA-ve në Shkup, Xhes Bejli. “Falja pa mbaruar procesi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply