Evzoni ende i bllokuar nga protestat e bujqve, drejt Greqisë përmes Dojranit dhe Mexhitlisë

Evzoni ende i bllokuar nga protestat e bujqve, drejt Greqisë përmes Dojranit dhe Mexhitlisë

Për shkak të grevës së bujqve grekë vendkalimi kufitar Evzoni ende është i mbyllur për qarkullim. Vendkalimet kufitare Dojran dhe Mexhitlia janë të hapura për komunikacion, njoftoi Lidhja Automoto e Maqedonisë.

Në Dojran dhe Mexhitlia pritjet në anën e Maqedonisë janë gjysmë ore për hyrje dhe dalje nga Maqedonia.

Bujqit grekë me makineri bujqësore tashmë shtatë ditë e bllokojnë vendkalimin kufitar Evzoni për shkak të reformave të paralajmëruara tatimore.

Previous MPB-ja e Maqedonisë mori 4 vetura donacion nga Gjermania
Next Prej nesër deri në uljen e ndotjes së ajrit, transporti publik falas

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

‘Titaniku’, Gruevski dhe Jankulloska shpëtojnë, por pasaportat s’iu jepen

‘Titaniku’, Gruevski dhe Jankulloska shpëtojnë, por pasaportat s’iu jepen 14:18, 24/07/2017 Gjykata e Apelit në Maqedoni, ka marr vendimin që t’i refuzojë të gjitha ankesat në rastin ”Titanik”, që do

Maqedoni 0 Comments

Ndahet nga jeta një nga ushtarët e parë të UÇK-së në Tanushë

Në moshë të re u nda nga jeta Erkan Alili-Kunka nga fshati Likovë, një nga luftëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Tanushën e Karadakut të Shkupit.Erkani i lindur

Maqedoni 0 Comments

Ivanov: Është e domosdoshme një qasje për parandalimin dhe zgjidhjen e krizës

Është i domosdoshëm angazhimi i vazdhueshëm në proceset paqesore, që do të mundësojë zgjidhje të përhershme të konflikteve. Republika e Maqedonisë është e gatshme të jetë e kyçur në proceset

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply