NISIN NEGOCIATAT LSDM-BDI?!

NISIN NEGOCIATAT LSDM-BDI?!

Përfaqësues të Lidhjes Social-Demokratike të Maqedonisë, dhe të Bashkimit Demokratik për Integrim, po zhvillojnë takim në Shkup. Tre nënkryetarët e BDI-së, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti.

Përfaqësues të Lidhjes Social-Demokratike të Maqedonisë, dhe të Bashkimit Demokratik për Integrim, po zhvillojnë takim në Shkup. Tre nënkryetarët e BDI-së, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, janë parë duke hyrë në hapësirat ku i prisnin “homologët” social-demokrat. Siç mëson TV21, nga LSDM-ja në takim pritet të marrin pjesë Radmila Sheqerinska, Renata Deskoska dhe Oliver Spasovski.

Asnjëri nga zëdhënësit e dy partive nuk dha shpjegim për TV21, as Bujar Osmani dhe as Robert Poposki, se cila është tema e këtyre bisedimeve. “Negociata ka! Por, ta shohim se çfarë prodhojnë”, tha një prej përfaqësuesve të LSDM-së pjesë e delegacionit që do të negocion me BDI-në. Kamera e TV 21 filmoi nënkryetarët e BDI-së duke shkuar në takim i cili nuk po zhvillohen në ndonjërën nga selitë e dy partive, por në një ambient neutral
.

Previous DIZELI DHE EUROSUPER – 95 SHTRENJTOHEN PËR GJYSMË DENAR
Next MPB-ja e Maqedonisë mori 4 vetura donacion nga Gjermania

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Janeva: Po hetojmë përgjimet e paligjshme nga viti 2008 deri më 2015

Prokurorja speciale Katica Janeva ka njoftuar se po merren me shumë procedura para hetimore edhe në lëndën konkrete; kush dhe si ka përgjuar në Republikën e Maqedonisë nga 2008-2015, raporton

Maqedoni 0 Comments

Zhbogar: BE-ja me padurim pret që të tejkalohet kriza politike

BE-ja me padurim pret që të tejkalohet kriza afatgjate politike përmes marrëveshjes së Përzhinës të ndërmjetësuar nga BE-ja dhe SHBA-ja dhe të pranuar nga partitë kryesore politike, me drejtime të

Maqedoni 0 Comments

Zaev: Qeveri deri në fund të muajit, jam i gatshëm për takim me Ivanovin

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot deklaroi se pret që, nëse presidenti i vendit Gjorge Ivanov i jep mandatin, deri në fund të muajit të formojë qeveri të re. Zaev

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply