Zyrtare: Valencia – Real Madrid, zhvillohet me 22 shkurt

Zyrtare: Valencia – Real Madrid, zhvillohet me 22 shkurt

Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur zyrtarisht që ndeshja mes Valencias dhe Real Madridit do të luhet më 22 shkurt në orën 18:45.

Kjo ndeshje e planifikuar për tu luajtur në muajin dhjetor të vitit të kaluar u shty për shkak të angazhimit të Real Madridit në Kupën e Botës për Klube.

Real Madridi fitoi në atë garë duek u shpallur kampion bote.

Kujtojmë që Real Madrid ka edhe një ndeshje tjetër të pa zhvilluar atë ndaj Celta Vigos, e cila pritet të mos zhvillohet deri në muajin prill ose maj.

Edhe përkundër që mbretërit i kanë dy ndeshje më pak, ata udhëheqin kampionatin me një pikë më shumë se rivali i përjetshëm, Barcelona.

Previous Shkup: 19 të lënduar në 27 aksidente këtë fundjavë
Next Khedira: Kemi luajtur ndeshje më të mira, por e rëndësishme është fitorja

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Ky është fajtori për eliminimin e Bayernit sipas Rummeniges (Foto)

Karl Heinz Rummenigge ka fajësuar gjyqtarin Cuneyt Cakir për eliminimin nga Atletico Madrid në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Zyrtari i lartë i Bayern Munichut ka thënë se gjyqtari nuk

Uncategorized 0 Comments

Juventus konsideron Rakiticin si zëvendësues të Pogbas

Raportet në Spanjë sugjerojnë se Juventus janë të interesuar për Ivan Rakitic, si një zëvendësim të mundshëm për Paul Pogba. Pogba besohet të jetë shumë afër kalimit te Manchester United

Uncategorized 0 Comments

Skautët e Unitedit mbrëmë ishin në ndeshjen e PSG-së

Shumë skautë të klubeve, përfshirë edhe ata të Manchester Unitedit janë parë në stadiumin e Bordeaux. Paris Saint-Germain është përballur mbrëmë me skuadrën e Bordeaux në kuadër të LIgue 1

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply