Zyrtare: Valencia – Real Madrid, zhvillohet me 22 shkurt

Zyrtare: Valencia – Real Madrid, zhvillohet me 22 shkurt

Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur zyrtarisht që ndeshja mes Valencias dhe Real Madridit do të luhet më 22 shkurt në orën 18:45.

Kjo ndeshje e planifikuar për tu luajtur në muajin dhjetor të vitit të kaluar u shty për shkak të angazhimit të Real Madridit në Kupën e Botës për Klube.

Real Madridi fitoi në atë garë duek u shpallur kampion bote.

Kujtojmë që Real Madrid ka edhe një ndeshje tjetër të pa zhvilluar atë ndaj Celta Vigos, e cila pritet të mos zhvillohet deri në muajin prill ose maj.

Edhe përkundër që mbretërit i kanë dy ndeshje më pak, ata udhëheqin kampionatin me një pikë më shumë se rivali i përjetshëm, Barcelona.

Previous Shkup: 19 të lënduar në 27 aksidente këtë fundjavë
Next Khedira: Kemi luajtur ndeshje më të mira, por e rëndësishme është fitorja

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

How To Make Your Product Differentiate yourself With PerfectBride

How you can Seduce a Woman Who is Hard to Get – Can You Really Undertake it? It’s rather a very frustrating experience intended for the chap to comprehend the

Uncategorized 0 Comments

The Do This kind of, Obtain That Lead About Organization Alternatives

Look at long lasting tendency lines to find out what’s occurring inside and outside your industry. With respect to instance, a company has a software purpose to diminish inventory during

Uncategorized 0 Comments

The Do This kind of, Acquire That Guide In Business Solutions

Look at long-term development lines to determine what taking place inside and outside your industry. With respect to instance, a business has a tactical target to lower inventory during its

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply