Evzoni edhe sot i mbyllur, ja gjendja në rrugët tjera të Maqedonisë

Evzoni edhe sot i mbyllur, ja gjendja në rrugët tjera të Maqedonisë

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Për shkak të paraqitjes së mjegullës, dukshmëria u zvogëlua në 30-50 meta në Pavleshinc dhe 50-100 metra në Kullë dhe në aksin rrugor Petrovec – Hipodrom.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, shpejtësi të adaptuar të qarkullimit dhe respektim të sinjalizimit të vendosur. Në gryka është e mundur paraqitje më e shpehtë e shembjeve, posaçërisht në akset rrugore: Koçan – Makedonska Kamenicë – Dellçevë, Vinicë – Berovë, Gostivar – Strazhë, Mavrovë – Dibër – Strugë. D. Kapi – Udovë, Katllanovë – Veles, Krushevë – Demir Hisar dhe Resnjë – Bukovë.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është i matur, ndërsa në vendkalimet kufitare në ndërprerje është komunikacioni në Evzoni, respektivisht Bogorodicë, ndërsa në Mexhitli dhe Dojran ka pritje më të gjata se gjysëm ore për hyrje dhe dalje nga shteti.

Previous Qytetarët e Shkupit vazhdojnë të thithin ajër të ndotur
Next Formacionet e mundshme, Barcelona – Atletico (Foto)

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

VIDEO-DREJTPËRDREJT: Vazhdon Marshi Protestues Drejt Parllamentit (FOTO)

Ashtu siç është paralajmëruar, protestuesit kanë nisur të tubohen para “Bit Pazarit, në Shkup, për të protestuar kundër sistemit politik në Maqedoni. /Portalb Këshilli për organizimin e protestës përbëhet nga

Maqedoni 0 Comments

Pavlopulos: Vetoja për hyrjen e Maqedonisë në BE dhe NATO mbetet

Kryetari i Greqisë, Prokopis Prokopis Pavlopulos ka deklaruar se Greqia nuk planifikon ta heqë veton për  hyrjen e Maqedonisë në BE dhe NATO derisa nuk e zgjidhet çështjen e emrit,

Maqedoni 0 Comments

LD: Të përsëritet procedura për “Spiunin”

Lidhja Demokratike konsideron se të gjithëve, ndaj të cilëve po zhvillohet procedura për rastin “Spiuni” duhet t’u jepet mundësi përmes përsëritjes së procedurës gjyqësore, qëndron në kumtesën e sotme me

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply