Evzoni vazhdon të jetë i mbyllur

Evzoni vazhdon të jetë i mbyllur

Vendkalimi kufitar Evzoni, për shkak të grevës së bujqve grekë ende është i mbyllur për komunikacion, ndërsa vendkalimet Dojran dhe Mexhitli në kufirin ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë janë të hapura.

Lidhja Auto Moto e Maqedonisë sot në mëngjes kumtoi se në rrugët e shtetit, komunikacioni po zhvillohet vende-vende nëpër rrugë të lagështa. Mjegull me dukshmëri prej 50 deri 100 metra ka në grykën malore Gjavatë.

Komunikacioni ajror po zhvillohet normalisht dhe sot në mëngjes në aeroportin “Aleksandri i Madh” janë realizuar të gjitha fluturimet dhe aterimet e planifikuara.

Previous Debuton telefoni i mençur me baterinë që zgjatë tre ditë!
Next Shiu dhe era e ka pastruar ajrin në Maqedoni

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Garë mes afateve: Kuvendi para shpërndarjes, KSHZ ka dalë në terren

Që zgjedhjet të mbahen më 5 qershor, sipas afatit ligjor, parlamenti duhet të shpërndahet më 7 prill. Deri atëherë mbeten edhe shumë detyrime të pakryera. KSHZ sot do të fillojë

Maqedoni 0 Comments

Vrasja e Almirit, vazhdon gjykimi në Kumanovë

Në gjykatën e Kumanovës sot do te mbahet seancë e re për rastin e Almir Aliut. Trupi gjykues në krye me Maja Denkovska do të kumtojë nëse është pranuar kërkesa

Maqedoni 0 Comments

Naser Selmani largohet nga gazeta “Vest”

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve në Maqedoni, Naser Selmani është larguar nga gazeta e përditshme “Vest”. Largimi i tij vjen vetëm një ditë pasi që gazeta publikoi në ballinë titullin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply