Evzoni ende i mbyllur

Evzoni ende i mbyllur

Komunikacioni në rrugët shtetërore në disa vende po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Mjegull me dukshmëeri prej 50 deri 100 metra ka në aksin rrugor Lisec – Kodra e Diellit – Lisec.

LAMM në mëngjes kumtoi se vendkalimi kufitar Evzoni ende është i mbyllur për komunikacion për shkak të grevës së bujqve grekë, ndërsa vendkalimet e tjera kufitare në kufirin Maqedoni-Greqi, respektivisht Dojran dhe Mexhitli janë të hapura.

Në vendkalimet e tjera kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Previous Prej sot s’ka transport falas
Next Vazhdon seanca gjyqësore për “Lagjen e Trimave”, mbrojtja në listë ka 50 dëshmitarë, mes tyre dhe politikanë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Shënohet dita botërore e personave me sindromin Daun

Në organizim të shoqatës “Tiromisia 21″ sot do të shënohet Dita botërore e personave me sindromin Daun – 21 mars, me qëllim që t’i jepet përkrahje këtyre fëmijëve dhe të

Maqedoni 0 Comments

Shkup, dhjetë aksidente dje në Shkup, “karrotreci” largon 89 automjete

Dhjetë aksidente kanë ndodhur në Shkup gjatë njëzetë e katër orëve të kaluara, me ç’rast më lehtë janë lënduar katër persona. Gjashtë aksidente janë me pasojë dëme materiale. Siç njoftuan

Maqedoni 0 Comments

KE-­ja nuk hapë hetim për subvencionimin grek të fluturimeve të lira ajrore, por vetëm për Maqedoninë

Komisioni Evropian nuk ka hetim të hapur për subvencionimin qeveritar grek të fluturimeve të lira nga aeroportete në Greqi edhe krahas asaj që kompania “Rajaner” e cila realizon fluturime të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply