Evzoni ende i mbyllur, mjegull në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

Evzoni ende i mbyllur, mjegull në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

Vendkalimi kufitar Evzoni në kufirin Maqedoni-Greqi ende është i mbyllur për qarkullim, ndërsa dy vendkalimet e tjera kufitare Mexhitlija në Manastir dhe Dojran janë të hapura, informon sot në mëngjes Auto Moto e Maqedonisë.

Në rrugët nëpër shtet nuk ka ndalesa dhe qarkullimi zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Mjegull me dukshmëri prej 50 deri në 100 metra ka në aksin rrugor fshati Lisec-Kodra e Diellit dhe në qafën malore Strazhë.

Previous Kurc: Vendimet final duhet t’i marrin partitë ndërsa ne nuk do të përzihemi
Next Çfarë ndodh nëse mbani në gojë një thelbi hudhër për 15 minuta

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Më së ftohti në Berovë me -16 gradë Celsius

Sot më ftohtë është në Berovë, ku janë matur -16 gradë Celsius. Temperatura  mëngjesit në Kriva Pallankë është ulur deri në -11, Lazaropole dhe Mavrovë -10, Krushevë dhe Manastir -9,

Maqedoni 0 Comments

MPB: Janë identifikuar personat të cilët e kanë hapur derën e hyrjes kryesore të Kuvendit

MPB Shkup deri te Prokuroria Themelore Publike në mënyrë plotësuese ka dorëzuar tre njoftime të posaçme rreth njohurive të hetimit për disa persona nga ngjarjet e hyrjes së dhunshme të

Maqedoni 0 Comments

Raufi:Zaev te jet deshmitar i rastit "MONSTRA"!!!

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, është i obliguar që të paraqitet në Gjykatë si dëshmitarë për rastin “Monstra”. Kështu vlerson për Zhurnal, avokati i njohur në Maqedoni, Naser Raufi. Sipas

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply