LG G6 vjen me Snapdragon 821 dhe 4GB RAM

LG G6 vjen me Snapdragon 821 dhe 4GB RAM

Thashethemet e mëparshme kanë sugjeruar se re LG G6 do të vijë me një procesor të ri të Qualcomm – saktësisht gjeneratën e re të Snapdragon – 821.

Tani një fotografi nga një prezantim i fshehtë që LG ka bërë prapa në CES ka rrjedhur edhe lista e specifikave të G6 të LG dhe është konfirmuar se procesori në telefon do të jetë Qualcomm MSM8996AC që është Snapdragon 821.

Bashkë me procesorin 821 të Snapdragon, G6 do të vijë edhe me 4GB RAM dhe do të shfaqet me Quad DAC audio si dhe kamera të dyfishta në anën e pasme.

LG e ka bërë zyrtare ekranin e telefonit që është më diagonalen prej 5.7 inç dhe rezolucionin prej 2880 x 1440 pikselëve në 18: 9. Prezantimi zyrtar i G6 do të bëhet më 26 shkurt në Barcelonë.

Previous Ujë me limon: Gabimi të cilin të gjithë e bëjnë
Next Evzoni edhe më tej i mbyllur, Dojrani i hapur vetëm për automjete të udhëtarëve

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

Samsung lanson versionet e reja të J7 dhe J5!

Pas shumë rrjedhjeve të mëparshme, Samsung Galaxy J7 (versioni 2016) dhe Galaxy J5 (versioni 2016) janë lansuar sot edhe zyrtarisht. Galaxy J7 i ri, i cili është më i fuqishëm

Nano Tech 0 Comments

Meizu Pro 5 në Ubuntu del në shitje!

Varianti i telefonit që bazohet në Ubuntu – Meizu PRO 5 tashmë është në shitje për 369.99 dollarë. Pajisja ishte paralajmëruar bashkërisht nga Meizu dhe Ubuntu në shkurt të këtij viti,

Nano Tech 0 Comments

Investon rreth 34 mijë euro për ta ndryshuar tërësisht “bubën” (Foto)

Agjenti i pasurive të patundshme në Adapazari, në provincën turke Sakarya, Ercan Tunca, në veturën Volkswagen “Beetle”, të cilën e kishte blerë për 8.000 lira (2.395 euro), ka shpenzuar 112.000

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply