Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim në formë të nënshkrimeve

Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim në formë të nënshkrimeve

Presim përgjigjen e BDI-së që të arrijë në formë të nënshkrimeve për marrjen e mandatit, deklaroi sot zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, transmeton Portalb.mk

Në pyetjen gazetareske, si i komenton spekulimet e mosmarrëveshjeve rreth përdorimit të gjuhës shqipe, Shilegov tha:

“Të gjitha spekulimet në mediume për temat e ndjeshme do t’i komentojmë nga pozicioni i mandatit për formimin e qeverisë”.

Garancitë janë dërguar vetëm te BDI-ja, jo edhe te partitë tjera politike, tha Shilegov dhe shtoi se partia e kupton stërzgjatjen e krijimit të qeverisë, sepse, siç tha, te çdo subjekt serioz politik ka nevojë për kohë që të sjellin vendim të drejtë.

“Ne edhe në këto zgjedhje kemi dalë me qëndrim të qartë për Maqedoni një Maqedoni pa përçarje”, tha Shilegov duke e komentuar paralajmërimet për formimin e platformës maqedonase, si kundër përgjigje e platformës shqiptare me të cilën kanë vepruar partitë shqiptare.

Ndryshe, dje u takuan nënkryetarët e BDI-së dhe Alenacës për shqiptarët, për të diskutuar në lidhje me dokumentin e dërguar te LSDM-ja.

Previous Nëse nuk plotësohen kërkesat, qytetarët përsëri në protesta kundër EVN-së
Next Çfarë i ndodh trupit kur e lini duhanin

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Pa energji elektrike disa pjesë të Shkupit

Pa energji elektrike nesër nga ora 11:00 e deri në orën 13:00 do të jenë konsumatorët e një pjesë të rrugës “Petre Piruze” në komunën e Karposhit. Siç njoftoi Qendra

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, çmime të reja të benzinave

Beniznat me pakicë nga mesnata do të rriten për gjysmë denarë, ndërkaq çmimi i dizelit do të ngelet i njëjtë, njofton Portalb. Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë, çmimi 

Maqedoni 0 Comments

Kur PSP do ta merr përsipër rastin “Monstra”?

Prokurorja Speciale Lençe Ristovska sot në konferencë për gazetarë është përgjigjur edhe në pyetjen se kur do të merret për analizë lënda për rastin “Monstra”, raporton Portalb. “Ende jo. Dua të potencoj

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply