Uniformë e re për pjesëtarët e ARM-së

Uniformë e re për pjesëtarët e ARM-së

Uniforma e re zyrtare për oficerët dhe nënoficerët e Armatës së Republikës së Maqedonisë sot do të prezentohet në Shtëpinë e ARM-së në Shkup.

Në solemnitet me këtë rast fjalim do të mbajë ministri i Mbrojtjes, Zoran Jolevski.

Në kuadër të ngjarjes, pjesëtarët e Armatës do të kenë edhe defile para të pranishmëve, ndërsa do të jepen edhe detajet rreth uniformës së re zyrtare, informojnë nga Ministria e Mbrojtjes.

Previous Paralajmërohet për sot protestë në Shkup
Next BDI sonte vendos për Qeverinë e re

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Zvërlevski dhe Ushkovski përpara zgjedhjeve ua kanë rritur rrogat gjykatësve dhe prokurorëve

Gjykatësve dhe prokurorëve në Maqedoni, para zgjedhjeve u janë rritur rrogat për 35%. Kështu që rroga mesatare e gjykatësve është mbi 1.000 euro, ndërkaq tani do të arrijë deri, rreth

Maqedoni 0 Comments

Komisioni kuvendor për sistem politik pa Janevën nuk e nis seancën

Shkurt ka zgjatur seanca e Komisionit kuvendor për sistem politik dhe marrëdhënie mes komuniteteve, e cila duhej ta shqyrtonte Raportin e prokurores speciale, Katica Janeva. Seancën e ka hapur deputeti Vllatko

Maqedoni 0 Comments

Maqedonia në vendin e 118 në listën për lirinë e medias në botë

Në Indeksin e publikuar të lirisë së mediave në mbarë botën, Reporterët pa Kufij, Maqedonia është renditur e 118, një vend më poshtë nga viti i kaluar, transmeton Telegrafi Maqedoni.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply