Uniformë e re për pjesëtarët e ARM-së

Uniformë e re për pjesëtarët e ARM-së

Uniforma e re zyrtare për oficerët dhe nënoficerët e Armatës së Republikës së Maqedonisë sot do të prezentohet në Shtëpinë e ARM-së në Shkup.

Në solemnitet me këtë rast fjalim do të mbajë ministri i Mbrojtjes, Zoran Jolevski.

Në kuadër të ngjarjes, pjesëtarët e Armatës do të kenë edhe defile para të pranishmëve, ndërsa do të jepen edhe detajet rreth uniformës së re zyrtare, informojnë nga Ministria e Mbrojtjes.

Previous Paralajmërohet për sot protestë në Shkup
Next BDI sonte vendos për Qeverinë e re

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

EPIQENDRA E TËRMETIT ISHTE SHKUPI

Sot në ora 06:58 kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, si dhe i tërë rajoni verilindor i Maqedonisë është goditur nga një tërmet i shkallës 4.4 sipas Rihterit. Epiqendra e tërmetit ishte

Maqedoni 0 Comments

Zaev fton për front të përbashkët: Ose ne ose Gruevski!

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp, ka folur për ngjarjet e fundit politike në Maqedoni, duke vlerësuar se nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve

Maqedoni 0 Comments

Pa energji elektrike të premten një pjesë e komunave në Shkup

Pa energji elektrike nesër do të jenë një pjesë e komunave Gjorçe Petrov, Gazi Babë, Shuto Orizare, Kisella Vodë dhe Saraj, siç njoftojnë nga QRMK e Qytetit të Shkupit ndërprerja

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply