Archive

Maqedoni 0 Comments

SHGM dhe SPGM dhe organizatat evropiane mediale kërkojnë mbrojtje të gazetarëve nga dhuna

Dënim për sulmet fizike mbi gazetarët në incidentet e djeshme në Kuvendin dhe zbatim të hetimit urgjent nga ana e institucioneve kompetente për ndriçimin e tyre sot kërkuan një grup

Maqedoni 0 Comments

Ngjarjet e fundit në Kuvend, BDI mblidhet në Reçicë të Vogël

Siç njoftuan nga Bashkimi Demokratik për Integrim për Portalb, ministrat dhe deputetët e kësaj partie janë duke u mbedhur në Reçicë të Vogël të Tetovës në lidhje me ngjarjet e sotme

Maqedoni 0 Comments

Sulmohet rëndë Ziadin Sela, mirëpo gjendja e tij është jashtë rezikut për jetë

Protestuesit të cilët dhunshëm u futën në hapësirat e Parlamentit krahas kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe disa bashkëpartiakëve të tij kanë sulmuar edhe deputetin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin

Maqedoni 0 Comments

Deputetët e BDI-së largohen nga Parlamenti me ndihmën e forcave speciale

Për momentin nga ndërtesa e parlamentit sigurimi dhe policia speciale është duke larguar dhe evakuojë deputetët e BDI-së të cilët deri në këtë moment kanë qenë në një vend të

Maqedoni 0 Comments

NATO dënon dhunën në Kuvend: Të respektohen proceset demokratike

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në profilin e tij në Tuiter e dënoi dhunën në Kuvendin e Maqedonisë dhe dërgoi porosi se duhet të respektohen proceset demokratike. “Jam

Maqedoni 0 Comments

Ambasadorët e huaj: Është koha për dialog, jo për dhunë

Ambasadori i Suedisë  në emër të gjithë ambasadorëve në vend u drejtua në një konferencë të përbashkët  duke komentuar gjendjen e tensionuar në vend. Ai theksoi se kjo gjendje  është

Maqedoni 0 Comments

Kaosi në kulm, MPB askund

Edhe pas shumë thirrjeve në numrat zyrtar të MPB-së dhe vetë ministrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, asnjë përgjigje për gjendjen kaotike në Kuvendin e Maqedonisë, ku

Maqedoni 0 Comments

Reagim i dobët i MPB lejon protestuesit të futen në kuvend

Edhe pas shumë thirrjeve në numrat zyrtar të MPB-së dhe vetë ministrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, asnjë përgjigje për gjendjen kaotike në Kuvendin e Maqedonisë, ku

Maqedoni 0 Comments

Magyar Telekom shpallet fajtore për korruptim të zyrtarëve në Maqedoni

Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimeve në SHBA njofton se dy krerë ekzekutiv të Magyar Telekom janë pajtuar që të paguajnë gjobë financiare për shkeljet e Aktit Ndërkombëtar të