Apple licencohet për veturat pa shoferë!

Apple licencohet për veturat pa shoferë!

Duket sikur projekti Apple Car do të fillojë së shpejti në një formë të re. Më parë kishte qarkulluar lajmi se Apple kishte vendosur të ndalojë dizajnimin e një veture aktuale dhe në vend të saj do të punonte në një softuer për makina pa shofer.Tani, Apple ka marrë pëlqimin nga DMV në Kaliforni të marrë pjesë në programin ‘Autonomous Vehicle Tester’, që do të thotë se softueri që ka zhvilluar së shpejti do të jetë pjesë e veturave vet-vozitëse.

Ky është programi që Tesla, Google, BMË, Nissan, Honda dhe të tjerët janë duke e testuar në makinat e tyre të reja.

Megjithatë, nuk do të kemi mundësinë të shohim një veturë Apple. Në vend të saj, softueri për makina pa shofer do të testohet në Lexus RX450h SUV.

Apple tashmë ka marrë leje për tri prej këtyre veturave.

Previous Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni
Next Koka dhemb prej tabletave

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

Instagram e konfirmon: Së shpejti fillon me videot live!

Drejtori ekzekutiv i Instagram, Kevin Systrom, ka konfirmuar për The Financial Times se aplikacioni social është në përgatitje të lansimit të videove ‘live’. Duke ndjekur hapat e Facebook, kompanisë amë,

Nano Tech 0 Comments

Aston Martin bën të ditura detajet e modelit Volante, që lansohet në fillim të vitit 2018 (Foto)

Për dallim nga kompanitë tjera që i mbajnë të fshehta detajet deri në momentin e fundit, prodhuesi britanik ka folur për modelin Volante. Në Geneva Motor Show, Aston Martin e kishte

Nano Tech 0 Comments

Modelet e Galaxy S8 me ekrane të lakuara dhe 6GB RAM?

Gjatë ditës së djeshme ka qarkulluar lajmi se dy modelet e ardhshme të telefonave të rinj nga Samsung, Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Edge do të kenë ekrane të madhësisë

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply