Bildt: Në çdo shtet demokratik duhet të respektohet Kushtetuta

Bildt: Në çdo shtet demokratik duhet të respektohet Kushtetuta

Në çdo shtet demokratik ekziston Kushtetuta e cila duhet të respektohet, kështu ka porositur sot para medias, ish-ministri suedez për Punë të Jashtme, Carl Bildt, pas takimit në selinë e LSDM-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.Ai ka thënë se në misionin e tij kalues me organizatën panevropiane është të mbledh informacione të cilat do t’u kumtohen liderëve evropian.

Pas takimit në LSDM, Bildt ka shkuar në Reçicë të Vogël me udhëheqësinë e BDI-së, kurse më pas do të vijojnë takimet me kryetarin e OBRM-PDUKM dhe të Lëvizjes Besa. 

Previous Koka dhemb prej tabletave
Next Vazhdimi i 14-të i mbledhjes konstitutive të Kuvendit

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Nesër ditë jo-pune për gjithë qytetarët e Maqedonisë

Dita e nesërme, (8 shtatori) është ditë jo-pune për gjithë qytetarët e vendit. Maqedonia më 8 shtator ka shpallur pavarësinë dhe kjo ditë shënohet si festë shtetërore. Ndërkohë të hënën

Maqedoni 0 Comments

Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim në formë të nënshkrimeve

Presim përgjigjen e BDI-së që të arrijë në formë të nënshkrimeve për marrjen e mandatit, deklaroi sot zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, transmeton Portalb.mk Në pyetjen gazetareske, si i komenton spekulimet

Maqedoni 0 Comments

“Lagjja e Trimave”, familjarët në heshtje e fillojnë marshin përkujtimor (FOTO)

Ka filluar marshi përkujtimor i organizuar nga familjet e prekura nga konflikti i armatosur më 9 Maj dhe 10 maj të vitit 2015 në Kumanovë, gjegjësisht në “Lagjen e Trimave”,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply