Galaxy S8 me kurorën e telefonit me dizajnin më të mirë?

Galaxy S8 me kurorën e telefonit me dizajnin më të mirë?

Në modelet e mëparshme, Samsung kishte mbështjellës prej plastike që e bënin secilin model të iPhone të dukej premium ndaj rivalit të saj direkt.

Mirëpo gjërat kanë ndryshuar së fundmi në dizajnin industrial tek kompania jugkoreane. Në modelin e saj të fundit, Galaxy S8, i cili tashmë ka filluar të shitet me para-porosi, Samsung ka bërë revolucion në dizajn.

Tani S8 është 1mm më i gjerë sesa iPhone 7, dhe përkundër ekranit të madh, mbajtja në dorë e Galaxy S8 ofron ndjesi të mirë. Më pas, edhe kornizat e holla dhe ekrani i ndritshëm e bëjnë të duket një pajisje kompakte e cila ka qenë e vështirë për tu krijuar, por që Samsung ia ka dalë.

Por natyrisht se këto nuk janë specifikat e vetme të Galaxy S8, sepse telefoni ofron shumë më shumë se kaq. Por në fund, mbase mbetet dallimi kryesor në softuer, dhe blerësit e bëjnë krahasimin mes sistemeve operative që përdorin iPhone vs. Samsung, që i bie Android apo Apple iOS.

Cilin model e preferoni ju, iPhone 7 apo Galaxy S8? Shkruani preferencat tuaja në komentet mëposhtë.

Previous Rreziqet e fshehta të konsumit të alkoolit, të cilat çdo person i injoron
Next Xperia XZ zgjedhet telefoni më i mire për 6 muajt e parë të 2016

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

iPhone 7 do të ju bëjë ta harroni telefonin tuaj Android!

A do të bëjë Apple që me iPhone 7 miliona njerëz të kthehen në sistemin e saj operativ, iOS dhe telefonin e saj iPhone? Detajet e shumta që kanë rrjedhur

Nano Tech 0 Comments

Pronarët e iPhone 6 Plus përdorin dyfish më shumë internet në mobil! A e dini pse?

A e keni ditur se nga zgjedhja juaj e telefonit ju mund të ndikoni drejtpërdrejt sasinë e përdorimit të internetit në mobil? Një raport i fundit i publikuar nga kompania

Nano Tech 0 Comments

Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)

Para shtatë vitesh, kompania VW la lansuar veturën e parë SUV, që është një model praktik dhe sportiv në të njëjtën kohë. Tani, prodhuesi gjerman ka vendosur që ta rikthejë

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply