Xperia XZ zgjedhet telefoni më i mire për 6 muajt e parë të 2016

Xperia XZ zgjedhet telefoni më i mire për 6 muajt e parë të 2016

Ishte një garë e fortë, mirëpo Sony Xperia XZ Premium fitoi në fund. Galaxy S8 morri votat fillestare, mirëpo më vonë Sony fitoi vota më të shumta dhe në fund, Xperia u vendos në vend të parë.Megjithatë, rezultati përfundimtat është mjaft i ngushtë – Xperia Premium fitoi sondazhin me 42 për qind të votave, Galaxy S8 erdhi në vend të dytë me 40 për qind.

LG G6 erdhi në vend të tretë, me vetëm 8 për qind. Galaxy S8 ka dëshmuar para-porositje rekorde në Korenë jugore dhe do të dalë në shitje këto ditë.

LG G6 është njoftuar një muaj më herët dhe vetëm tani është duke dalur në disa tregje. Në ndërkohë, Xperia XZ nuk do ta jetë i gatshëm për shitje deri në qershor.

Previous Galaxy S8 me kurorën e telefonit me dizajnin më të mirë?
Next Magyar Telekom shpallet fajtore për korruptim të zyrtarëve në Maqedoni

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

Samsung shet gjitha orët e reja Gear për vetëm katër ditë!

Ka vetëm katër ditë që nga dita kur Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier janë bërë të gatshme për para-porositje në ueb faqen e Samsung në Britani. Megjithatë, këto

Nano Tech 0 Comments

Samsung e konfirmon se po punon në modelin e ri të Gear VR

Kufjet e Samsung  – Gear VR kërkojnë një telefon të mençur të lidhur në mënyrë që të funksionojnë. Mirëpo duket se gjërat mund të ndryshojnë në të ardhmen e afërt.

Nano Tech 0 Comments

HTC 10 – shfaqet video zyrtare e telefonit

Tani që HTC zyrtarisht e ka lansuar modelin e ri të saj të telefonit – HTC 10, nuk ka vonuar shumë për të bërë publike edhe karakteristikat kryesore të këtij

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply