Android Oreo vjen në Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus

Android Oreo vjen në Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus

Dje kemi dëgjuar se përditësimi i Android 8.0 Oreo kishte filluar të dilte për telefonat e ri të Samsung, modelet Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus në Evropë. Përditësimi u lëshua fillimisht anëtarëve të programit beta të testimit të Samsung.

Samsung vendosi të përditësojë Android Oreo për testuesit beta një ditë më herët se të gjithë të tjerët. Tani duket sikur përditësimi i Samsung Galaxy S8 dhe S8 Plus Oreo po shtrihet në më shumë vende.

Pronarët e këtyre telefonave të gjigantit jugkorean në Indi dhe Poloni kanë filluar të marrin përditësimin e Android Oreo, ndërsa këta njerëz gjithashtu duket se janë anëtarë të programit beta të Samsung.

Ne mund të presim që Samsung të vazhdojë të rishikojë përditësimin e Android Oreo për Galaxy S8 dhe S8 Plus gjatë ditëve të ardhshme.

Previous Priten fjalët e fundit nga gjykata penale pë rastin "Trust" dhe "Tarifa"
Next Ndalesë për kamionët në rrugën Strugë – Qafëthanë

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

McLaren 570 S Coupe merr çmimin “Më i mirë i më të mirëve” (Foto)

Modeli 570S Coupe i kompanisë McLaren ka fituar çmimin prestigjioz Red Dot Award, Product Desing 2016, i cili quhet “Red Dot: Best of the Best”, për dizajn dhe cilësi. Ky

Nano Tech 0 Comments

iPhone 7 do të ju bëjë ta harroni telefonin tuaj Android!

A do të bëjë Apple që me iPhone 7 miliona njerëz të kthehen në sistemin e saj operativ, iOS dhe telefonin e saj iPhone? Detajet e shumta që kanë rrjedhur

Nano Tech 0 Comments

Zyrtare: Galaxy S8 zbulohet më 27 shkurt!

Samsung do të njoftoj datën zyrtare të lansimin të Galaxy S8 më 27 shkurt. Drejtori i komunikimit mobil në Samsung ka bërë të ditur se lansimi zyrtar i telefonit do

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply