Basel – City: Formacionet e mundshme, në dyshim Sane

Basel – City: Formacionet e mundshme, në dyshim Sane

Kthehet Liga e Kampionëve dhe fillon rruga drejt finales së Kievit.

Në stadiumin St. Jakob-Parkil do të jetë një ndeshje interesante, Baseli i ndihmuar nga publiku vendas do të përpiqet të bëjë të pamundurën kundër Manchester Cityt.

Skuadra e Pep Guardiolas këtë sezon është thjesht fantastike, ajo ka humbur vetëm dy ndeshje në Ligën Premier, FA Cup, League Cup dhe LK.

Nga minuta e parë për vendasit pritet të luajë shqiptari Taulant Xhaka, por në dyshim për mysafirët është Leroy Sane.

Më poshtë keni formacionet e mundshme nga të dy skuadrat:

BASEL (3-4-3): Vaclik; Lacroix, Suchy, Balanta; Lang, Frei, Xhaka, Petretta; Elyounoussi, Van Wolfswinkel, Oberlin.

MANCHESTER CITY (4-1-4-1): Ederson; Walker, Laporte, Otamendi, Zinchenko; Fernandinho; Bernardo Silva, De Bruyne, David Silva, Sterling; Aguero. /Telegrafi

 

 

 

Previous Albumi i Justin Timberlake debuton në vendin e parë me “Man of the Woods”
Next Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Arsenali çmendet për Moratan

Arsenali nuk është dorëzuar për sulmuesin e Juventusit, Alvaro Moratan. Morata që është në pronësi të Juventusit, ka një klauzolë për tu kthyer në Real Madridi dhe topçinjtë dëshirojnë ta

Uncategorized 0 Comments

Kjo është oferta e Unitedit për Pogban

Manchester United ka bërë ofertë për mesfushorin e Juventusit, Paul Pogba, duke provuar ta mposht konkurrencën e Real Madridit.  Trajneri i ri i Unitedit, Mourinho ka biseduar me Pogban, ndërsa

Uncategorized 0 Comments

Zyrtare: Interi shkarkon Frank De Boerin

Klubi italian ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin e deritanishëm, holandezin Frank De Boer. Siç shkruajnë mediat e huaja, transmeton Telegrafi, De Boer, përkohësisht do të zëvendësohet nga

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply