Vazhdojn takimet intenzive, ka filluar takimi Nimic Koxias Dimitrov

Vazhdojn takimet intenzive, ka filluar takimi Nimic Koxias Dimitrov

Ka filluar takimi i ministrave për punë të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Metju Nimic në Vjenë, transmeton Medial.mk.

Ky është raundi i tretë i negociatave mes dyja vendeve për zgjidhjen e kontestit të emrit të Maqedonisë.

Negociatat për herë të parë udhëhiqen në nivel të ministrave të jashtëm, pasi për këtë u morën vesh kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në takimin në Davos muajin e kaluar.

Dimitrov dhe Koxias mbrëmë kishin takim në Vjenë, ku kanë harmonizuar pozicionet para takimit të sotëm me Nimicin.

Previous Fshatrat Malinjë dhe Brezë janë bllokuar për shkak borës
Next Priten fjalët e fundit nga gjykata penale pë rastin "Trust" dhe "Tarifa"

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Për ajër të shëndetshëm, në shtëpinë tuaj

Me pastruesit e ajrit fitoni deri në 97% ajër më të pastër! Mësoni të gjitha dobitë dhe ku mund t’i bleni Me fillimin e vjeshtës dhe përgaditjes për sezonën e

Maqedoni 0 Comments

LSDM: Nikolla Gruevski nuk mund t`i ikë gjithmonë burgut

Propaganda e VMRO-DPMNE-së, e paguar me para të qytetarëve, përmes medieve të saja po tenton që ta fsheh të vërtetën, përderisa Maqedonia është në këmbë në mbrojtje të rendit kushtetues

Maqedoni 0 Comments

Vetëm VMRO-DPMNE shkon në zgjedhjet e 5 qershorit, partitë tjera i bojkotojnë

VMRO­-DPMNE-­ja dorëzoi lista të kandidatëve, LSDM­-ja, BDI-­ja dhe PDSH­-ja nuk shkojnë në zgjedhje VMRO­-DPMNE-­ja në Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) mbrëmë dorëzoi lista me emrat e kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply